Metropolita gnieźnieński i zarazem Prymas Polski, abp. Wojciech Polak spotkał się w Smukale przy „kajaku Jana Pawła II” z uczestnikami „Niebiańskiego Spaceru”.

Imprezę od 6 lat organizuje Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku z Bydgoszczy. Poświęcona jest on pamięci koleżanek i kolegów którzy odeszli z tego świata. Jej ideą jest zaduma i pamięć.

W spacerze wzięli udział seniorzy KUTW oraz delegacje Agory Nestora przy MCK i UKW przy WSB. Do grupy jako „przyszły senior” dołączył radny miejski, Bogdan Dzakanowski. Wszyscy uczestnicy spaceru, dla podkreślenia „niebiańskości” posiadali niebieskie elementy stroju i niebieskie baloniki. Trasa o długości 7 km prowadziła od przystanku Podkowa do „kajaku JP II” w Smukale. Tam odbyły się główne uroczystości połączone z modlitwą, wspomnieniami, recytacją poezji, śpiewaniem „Barki” i zapaleniem zniczy.
Honorowym gościem wydarzenia był metropolita gnieźnieński i zarazem Prymas Polski, abp. Wojciech Polak. Prymasowi bardzo zaimponowała inicjatywa bydgoskich seniorów mająca na celu upamiętniania tych, których powołał Bóg. Pochwalił uczestników spaceru pochwalił za aktywną formę wypoczynku, gdyż sam jest zapalonym ”kijkarzem”. Na zakończenia spotkania arcybiskup udzielił błogosławieństwa wszystkim uczestnikom „ Niebiańskiego Spaceru”.

Źródło: Organizator