Już 3 marca w krakowskim Centrum Serenada każdy chętny będzie mógł wziąć udział w bezpłatnym badaniu ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi oraz analizie składu ciała. Badania odbywają się w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno-profilaktycznej „Skonsultuj z Farmaceutą”.

Tematem najbliższego spotkania „Skonsultuj z Farmaceutą” jest nadciśnienie tętnicze. To już kolejna edycja rewolucyjnego programu opieki zdrowotnej prowadzonego przez studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nadciśnienie tętnicze jest dziś jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych społeczeństwa. Co siódma osoba na świecie choruje i bez odpowiedniego leczenia jest zagrożona zawałem mięśnia sercowego. Naprzeciw temu problemowi wychodzi Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji, które organizuje specjalne spotkania z konsultacjami i badaniami.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie „Skonsultuj z Farmaceutą” do krakowskiego Centrum Serenada – w sobotę 3 marca, od 11.00 do 17.00. Wyniki badań zostaną na miejscu przeanalizowane przez dyplomowanych farmaceutów.

Centrum Serenada, Al. Gen. T. Bora-Komorowskiego 41, 31-876 Kraków

Źródło: www.centrumserenada.pl