Trzecia sobota sierpnia (20.08.2016 r.) należała do Blues Ino Festiwal. Podczas czwartej edycji festiwalu w muszli koncertowej Parku Solankowego zagrały trzy czołowe zespoły prezentujące różne odcienie bluesowego stylu muzycznego – SZULERZY, Boogie Boys i trio Riedel&Kielak&Andrzejewski.

Jako pierwsi bluesowe szlaki przetarli znani i doświadczeni muzycy, uprawiający bluesową szulerkę. Inowrocławscy SZULERZY z biegiem czasu odkryli właściwe proporcje receptury zawierającej wszystko to, co kręci najbardziej: energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu i soulu. Zespół po raz pierwszy w Inowrocławiu wystąpił w nowym składzie – Natalię Abłamowicz zastąpiła Anna Niestatek, a Dominika Abłamowicza Jacek Karpowicz. Nowi szulerzy wspierani przez starych scenicznych wyjadaczy Marcina Szulkowskiego, Marka Wikarczyka i Miłosza Szulkowskiego udowodnili, że zespół cały czas ma tę samą moc poruszania i bluesową energię.

Sebastian Riedel, syn legendarnego Ryszarda, wokalisty Dżemu, przy wsparciu muzycznych osobowości – Michała Kielaka i Jakuba Andrzejewskiego, w atmosferze przypominającej jam session zaprezentował zarówno autorskie kompozycje, kawałki grupy Cree, jak i kulturowe już utwory zmarłego w 1994 roku ojca, a wszystko w atmosferze bluesowo-ogniskowej.

Muzyczną wisienką na bluesowym torcie był zespół BOOGIE BOYS, pierwsza w Polsce formacja fortepianowa grająca muzykę boogie-woogie z domieszką czarnego bluesa. Panowie zaprezentowali zręczne połączenie warsztatu, pasji i charyzmy z nowymi pomysłami na brzmienie starych polskich tematów oraz muzyką, która porusza bez wyjątku ludzi w różnym wieku i o różnych upodobaniach muzycznych.

16-3

fot. www.kck.inowroclaw.pl

32-2

fot. www.kck.inowroclaw.pl

33-2

fot. www.kck.inowroclaw.pl

51-2

fot. www.kck.inowroclaw.pl

62

fot. www.kck.inowroclaw.pl

Źródło: www.kck.inowroclaw.pl