Znienawidzony przez większość kobiet, spędza sen z powiek oraz skutecznie rujnuje plany zakupu skąpego bikini, a wyjścia na plażę zamienia w koszmar… mowa tutaj o wrogu nr 1 tzw. skórce pomarańczowej, czyli cellulicie. Zgodnie z maksymą Ojca Chrzestnego „przyjaciół trzymaj blisko, wrogów jeszcze bliżej poznaj swojego „nieprzyjaciela”, dowiedz się, dlaczego powstaje i jak z nim skutecznie walczyć.

Ach, te estrogeny!

Zastanawiałyście się, dlaczego cellulit to zmora głównie kobiet? Głównymi winowajcami są tutaj hormony żeńskie estrogeny, które:

  • wzmagają produkcję oraz magazynowanie tłuszczu;
  • przyczyniają się do poszerzenia naczyń krwionośnych oraz powstawania obrzęków.

Ucisk wywierany na naczynia krwionośne i limfatyczne upośledza mikrokrążenie, przez co toksyny pozostają w tkankach, czego efektem jest nierówna powierzchnia skóry. Jednak estrogeny to tylko jeden z wielu czynników, który sprzyja rozwojowi cellulitu. Co jeszcze może przyczynić się do powstania skórki pomarańczowej? Stres, dieta bogata w tłuszcze oraz węglowodany, brak ruchu oraz zbyt obcisła odzież to kolejni dobrzy kompani cellulitu.

Jak się go pozbyć?

Trzeba zdać sobie sprawę, że walka z cellulitem to walka na wielu płaszczyznach. Tylko odpowiednia dieta, aktywność fizyczna oraz zabiegi kosmetyczne połączone z codzienną pielęgnacją domową pozwolą uzyskać satysfakcjonujący efekt. Z zabiegów kosmetycznych na skórkę pomarańczową polecamy m.in. masaż bańką chińską, zabiegi z guaraną oraz zabiegi wykorzystujące technologię m.in. fale radiowe czy ultradźwięki. Zabiegi te poprawiają krążenie, ułatwiając w ten sposób eliminację toksyn z organizmu. Zwiększają także jędrność i elastyczność skóry.

Jak pielęgnować skórę w domu?

Do pielęgnacji domowej szukamy produktów z zawartością:

  • składników uszczelniających naczynia krwionośne oraz poprawiających przepływ krwi i chłonki m.in. arnika, miłorząb, kasztanowiec;
  • składników nasilających lipolizę, czyli rozkład tłuszczu m.in. kofeina;
  • składników nawilżających oraz pojędrniających skórę.

Pamiętajcie, aby wygrać bitwę z cellulitem, ważna jest także systematyczność. Dlatego trzymamy kciuki za Waszą wytrwałość!

Źródło: www.estetiqhomespa.com

.