28 listopada odbył się na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Trzebini wykład pt. „Zdrowy senior – profilaktyka i fitoterapia”, który poprowadził dr Krzysztof Błecha, autorytet w dziedzinie ziołolecznictwa.

W wydarzeniu uczestniczyło około 100 seniorów, którzy dowiedzieli się jak skutecznie zapobiegać i leczyć dolegliwości za pomocą naturalnych metod. Głównymi tematami spotkania było wspomaganie odporności i układu immunologicznego oraz metody spowalnianie procesu starzenia się.

Udowodniono w badaniach in vitro i in vivo, że pewne naturalne substancje, takie jak składnik czerwonego wina, resweratrol, aktywują sirtuiny podobnie jak niskokaloryczna dieta. Resweratrol ma takie samo działanie na organizm jak dieta niskokaloryczna. Unikalną własnością resweratrolu ze skórek winogron jest to, że organizmy pod jego wpływem żyją dłużej. Umiejętne sterowanie ich aktywnością może opóźnić starzenie i wydłużyć czas życia. Najlepiej działa w postaci wina lub ekstraktu alkoholowego podawanego podjęzykowotłumaczył lek. med. Krzysztof Błecha.

Oprócz udziału w wykładzie słuchacze mogli bezpłatnie otrzymać Uzdrowiskową Kartę Korzyści, która uprawnia do rabatów i zniżek w Ustroniu, a w przyszłości w innych miejscowościach uzdrowiskowych. Dzięki karcie można skorzystać z pobytu sanatoryjnego w znacznie niższej cenie lub zaoszczędzić np.: na taksówce, w sklepie z pamiątkami, u fryzjera, kosmetyczki, masażysty, w cukierni czy restauracji. Więcej na temat programu można przeczytać na stronie www.zdrowy-senior.org: http://zdrowy-senior.org/ukk/

Wydarzenie zostało zainicjowane przez Sanatorium Ustroń i Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki oraz odbyło się pod patronatem medialnym serwisu Zdrowy-Senior.org.Następne wykłady zaplanowane są 5 grudnia w Kętach i 6 grudnia w Myślenicach. Projekt realizowany jest w województwach: śląskim, opolskim i małopolskim. Zainteresowane UTW zapraszamy do współpracy, nr tel. do kontaktu: 883-386-028.

Autor: Redakcja Zdrowy-Senior.org

1

624 5 7

Autor: Redakcja Zdrowy-Senior.org