Mieszkasz w Krakowie lub na terenie powiatu krakowskiego? Chcesz wzbogacić się w nową wiedzę i umiejętności? Jesteś osobą aktywną, ciekawą świata i w wieku 60+? Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej zaprasza do udziału w zajęciach pn. „Dojrzały e-obywatel”.

Zajęcia warsztatowe stanowią dobrą okazję, by wspólnie porozmawiać o problemach, które seniorzy dostrzegają w swojej najbliższej okolicy, spróbować je rozwiązać oraz nauczyć się obsługi tabletu. Udział w projekcie jest bezpłatny, podczas zajęć wszyscy uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne oraz poczęstunek. Na czas trwania zajęć bezpłatnie udostępniane są również tablety do praktycznych ćwiczeń. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł wziąć udział w konkursie„Czas na Seniora – mój plan na wolontariat”. Przewidziane są cenne nagrody. Konkurs będzie dotyczyć wolontariatu wśród seniorów. Szczegóły poznać będzie można podczas warsztatów.

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Fundacji GAP przy ul. Rakowickiej 10b/10 w następujących terminach i godzinach:

  • 30 listopada (środa)w godzinach od 10.00 do 14.00
  • 2 grudnia (piątek)w godzinach od 10.00 do 14.00
  • 5 grudnia (poniedziałek)w godzinach od 10.00 do 14.00
  • 9 grudnia (piątek) w godzinach od 10.00 do 14.00.

Dodatkowo, na początku grudnia w Krakowie zostanie zorganizowane spotkanie dla seniorów pn. „Czas Seniora” z udziałem gościa specjalnego oraz wynikami konkurs pn. „Czas na Seniora – mój plan na wolontariat”.

4-3

Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego dostępnego w biurze Fundacji i na stronie projektu www.fundacja.e-gap.pl/seniorzy. Formularz należy dostarczyć pocztą (e-mail albo tradycyjną) lub osobiście do biura projektu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

PDF REGULAMIN do pobrania

DOC FORMULARZ do pobrania

Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej
ul. Rakowicka 10b/10
31-511 Kraków
tel. 12 423 76 05
e-mail: biuro@fundacja.e-gap.pl

Źródło: dlaseniora.krakow.pl