W najbliższy weekend, 12 i 13 grudnia br. halę zabytkowego Domu Zdrojowego w Uzdrowisku Świeradów-Czerniawa-Grupa PGU wypełnią kolędy, regionalne ozdoby świąteczne i bożonarodzeniowe przysmaki. Właśnie tam odbędzie się Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelakich, organizowany od kilku lat. Na jego świątecznej edycji nie zabraknie stoisk z dziełami lokalnych artystów, warsztatów zdobniczych, koncertów i pysznego jedzenia.

Dwudniowy jarmark świąteczny w Hali Spacerowej Domu Zdrojowego to nie tylko kulminacja przedświątecznej atmosfery w Świeradowie-Zdroju, ale szansa dla dolnośląskich artystów, by zaprezentować swoje prace: kartki, albumy, biżuterię, obrusy, bombki, stroiki, choinki i wiele innych. Na stoiskach można kupić unikatowe, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne lub produkty codziennego użytku z naturalnych surowców, a także zobaczyć proces ich tworzenia i samemu podjąć taką próbę. Będzie pachniało piernikiem, grzanym winem i domowym ciastem, nie zabraknie wspólnego kolędowania i specjalnych atrakcji dla dzieci.
Radosnej atmosfery dopełni też sama Hala Spacerowa, najdłuższy tego rodzaju obiekt na Dolnym Śląsku, łączący dwa budynki Domu Zdrojowego. Ten najciekawszy architektonicznie budynek w Świeradowie-Zdroju dawniej pełnił rolę pijalni wód mineralnych, a dziś stanowi hotel zdrojowy dla kuracjuszy Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa.

W Świeradowie-Zdroju trudno o wybór lepszego miejsca na świąteczny jarmark niż Hala Spacerowa, a dla uzdrowiska to wyróżnienie, zwłaszcza że będzie gospodarzem edycji świątecznej. Będzie to także ciekawe wydarzenie dla kuracjuszy, zwłaszcza tych przybywających z różnych zakątków Polski

Jarmark będzie idealną okazją do tego, by zaopatrzyć się w świąteczne prezenty – będą cenniejsze, że unikatowe.

12301537_885429348173679_695934984619267627_n

fot. www.facebook.com/Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa

Źródło: Polska Grupa Uzdrowisk, www.uzdrowiska-pgu.pl