Dziarski Dziadek, czyli Antoni Huczyński urodził się w 1922 r. i jak łatwo policzyć ma 93 lata, doskonałą formę fizyczną oraz optymizm życiowy, którego pozazdrościłby mu niejeden nastolatek. Z zawodu lekarz weterynarii, niegdyś żołnierz Armii Krajowej, a obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych Seniorów, który dzieli się swoją receptą na długowieczność.

Zyskał niezwykłą popularność w internecie jako propagator aktywności fizycznej i zdrowej diety. Z pomocą wnuka nagrał imponującą liczbę filmów wideo, które stale publikuje na swoim kanale YouTube „Sposoby dziadka na długowieczność”. Tu można obejrzeć wszystkie nagrania: https://www.youtube.com/user/vooyek/featured

Dużą popularnością cieszy się również FanPage Pana Antoniego na Facebooku, który zgromadził niespełna 4300 polubień, tu link do jego profilu: https://www.facebook.com/pages/Dziarski-Dziadek/274939646028197?fref=ts

Po wielkim sukcesie w sieci Dziarski Dziadek wydał w 2014 roku książkę pt. „Dziarski dziadek. Mój sposób na długowieczność”, która została przyjęta z wielkim entuzjazmem przez odbiorców. Pan Antonii następująco skomentował powody wydania publikacji:

„Ta książka powstała z chęci dzielenia się moją własną, wypracowaną przez lata receptą na długowieczność. Wierzę, że i Tobie pomoże. Razem ze mną zmień złe nawyki żywieniowe, ćwicz, pokonaj choroby i na nowo rozkochaj się w życiu”.

Pan Antoni skrupulatnie powtarza, że jest szczęśliwym człowiekiem i to jest jego największy sukces oraz klucz do dobrej formy psychicznej i fizycznej. Inne cenne rady Dziarskiego Dziadka można znaleźć we wspominanej wyżej publikacji oraz w internecie, z których warto skorzystać choćby po to, aby „zarazić” się radością i entuzjazmem życiowym autora.

Autor: Redakcja www.zdrowy-senior.org