To już trzecia edycja Dnia dla Zdrowia, która odbędzie się 18 października w Ustroniu w Ośrodku Tulipan (ul. Szpitalna 21). Bezpłatne badania i konsultacje oraz konferencja dedykowana seniorom, to główne atrakcje tego dnia, ale nie jedyne. W tym roku odbędzie się również dancing międzypokoleniowy przy dźwiękach niezapomnianych przebojów.

W tym roku część konferencyjna będzie skupiała się wokół ważnych aspektów życia osób starszych, czyli na zdrowiu, prawidłowym odżywianiu, które wspomaga codzienne funkcjonowanie seniorów  a także warsztatów na temat zasad bezpiecznego stosowania i przechowywania leków oraz profilaktyki i leczenia zaćmy. Wykłady poprowadzą: lek. med. Krzysztof Błecha – specjalista od ziołolecznictwa i naturalnych metod leczenia, mgr Sylwia Gugała-Mirosz – dietetyk z Instytutu Żywienia i Żywności w Warszawie, specjaliści z europejskiego centrum okulistycznego Okulis oraz organizatorzy ogólnopolskiej akcji Przewietrz Apteczkę.

Równolegle do konferencji będą odbywać się bezpłatne badania i konsultacje m.in.: badania słuchu, badania wzroku, konsultacje kardiologiczne, pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi, badania gęstości kości, badanie zakwaszenia organizmu, spirometria, pomiary antropometryczne np. obliczenia BMI, Body Fat, konsultacje z refleksologiem, konsultacje podologiczne, konsultacje dietetyczne, konsultacje fizjoterapeutyczne, konsultacje z lek. med. chorób wewnętrznych, fitoterapeutą, konsultacje doboru biustonoszy oraz warsztaty Nordic Walking. Dodatkowo NFZ zapewni mobilny dyżur stanowiska wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

W zeszłorocznej edycji Dnia dla Zdrowia z badań i konsultacji skorzystało ponad 300 seniorów, łącznie przeprowadzono ponad 600 badań i konsultacji. Natomiast 60 osób, przedstawicieli ze środowisk senioralnych, wzięło udział w konferencji i przekazało zdobytą wiedzę swoim kolegom i koleżankom.

Zwieńczeniem działań w ramach Dnia dla Zdrowia i utrwaleniem wiedzy przekazanej tego dnia jest film edukacyjny. Nagranie prezentuje cztery bloki tematyczne opracowane dla seniorów, które dotyczą: ziołolecznictwa i naturalnych metod leczenia, dietetyki i zdrowego odżywiania się, aktywności fizycznej oraz psychologii i budowania relacji społecznych. Nagranie zostało wypromowane w środowiskach senioralnych.

Współorganizatorem Dnia dla Zdrowia 2017 jest Urząd Miasta Ustroń i Sanatorium Ustroń.

Regulamin wydarzenia:
Regulamin wydarzenia 2017

Źródło: Organizator