Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II otwiera swoje drzwi już 5 października. W ramach czwartkowego Dnia Otwartego na chętnych z całej Małopolski czekają bezpłatne porady specjalistów i pomiary ciśnienia tętniczego, wykład zgłębiający tajniki udzielania pierwszej pomocy oraz emisja filmu o szpitalu, który w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia oraz 20-lecia wizyty św. JanaPawła II w placówce.

Dzień Otwarty Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II odbędzie się 5 października br. w godzinach 10:00-15:00 w szpitalnym Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym przy ul. Prądnickiej 80 (Pawilon A-V).

Anna Prokop-Staszecka, dyrektor szpitala, zaprasza na Dni Otwarte nie tylko krakowian, ale wszystkich chętnych z Małopolski: – Niech będzie to nasze wspólne działanie na rzecz mieszkańców całego województwa – mając na względzie to, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna, jestem przekonana, że wielu z nich będzie chciało skorzystać z okazji do rozmów z lekarzami i uczestnictwa w szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy.

Dzień Otwarty zacznie się od emisji filmu o historii szpitala – okazja jest idealna, bo placówka obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia. Później prof. dr hab. n. med. Janusz Andres zapyta w trakcie swojego wykładu otwartego „Czy umiesz udzielić pierwszej pomocy?”. To doskonała okazja do zgłębienia tajników wiedzy ratującej życie pod okiem samego Prezesa Polskiej Rady Resuscytacji.

Na poradę od specjalistów często trzeba czekać tygodniami, dlatego z pewnością nie zabraknie chętnych do skorzystania z pomocy specjalistów takich dziedzin, jak kardiologia, kardiochirurgia, pulmonologia, interna, pediatria, neurologia, onkologia czy dietetyka, który wykona analizę składu ciała przy użyciu wskaźnika BMI. Szpital zapewni też nieodpłatne pomiary ciśnienia tętniczego. Z kolei pod okiem fizjoterapeuty przeprowadzony zostanie instruktaż ćwiczeń dla tych osób, które cierpią na bóle kręgosłupa (liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy).

Pełny program Dnia Otwartego Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II:

Dzień Otwarty_program_ogólny

Źródło: www.szpitaljp2.krakow.pl