Horoskop seniora na listopad 2017 r. opracowała Ałła
https://www.wrozbyonline.pl/ekspert/1251/Alla

BARAN
Uczucia: Wolne, dojrzałe Barany w tym miesiącu będą zbyt zajęte, aby mieć czas na życie prywatne. Owszem, wygospodarują trochę wolnego, aby spotkać się ze znajomymi płci obojga, to jednak niczego nie zmieni. Zajęte Barany swoje uczucia bardziej skierują na dzieci lub wnuki. Partnera dopieszczą z „doskoku” wręcz zapominając, że jemu też się coś należy i nie może być niejako „spychany” na bok. Seks w wieku dojrzałym to coś wspaniałego. Kochajcie w każdym miesiącu.
Zdrowie: Jak na seniorkę, to zdrowie Ci dopisuje, ale pojawią się w tym miesiącu dodatkowe, drobne dolegliwości, których nie można bagatelizować.
Bardzo wyraźne kłopoty gastryczne zmuszą Cię do wizyty u lekarza. Nie lubisz ich, w poczekalni tyle się nasłuchasz o różnych dolegliwościach, że zaczynasz się coraz gorzej czuć. Trudno,czasem tak trzeba, później już będziesz leczyła się w domu.
Rodzina: Często zapominacie, że rodziną jest również wieloletni partner, uważając że miłość w wieku dojrzałym to coś nieprzyzwoitego. Masz wspaniałe dzieci i wnuki. Pomagają Ci o ile czas im na to pozwoli. W tym miesiącu zaskoczą Cię wysyłając mamę i jednocześnie babcię na zasłużony wypoczynek. Będziesz bardzo zadowolona.
Pieniądze: Nudzisz się w domu i trochę sobie dorabiasz. Lubisz być między ludźmi, poza tym przyjemnie mieć więcej pieniędzy. Można sobie pozwolić na małą odrobinę luksusu. W tym miesiącu czekają Cię niespodziewane wydatki. Na szczęście Twoja emerytura i dodatkowe pieniądze pozwolą Ci przetrwać ciężki czas. Dzieci też pomogą.
Twój szczęśliwy kamień to malachit.

BYK
Uczucia: Ten miesiąc, pomimo że kojarzy się z paskudną pogodą dla wolnych, dojrzałych i bardzo samotnych Byków okaże się zupełnie jak maj, miesiącem wielkiej miłości. Po prostu poznają odpowiedniego partnera, takiego i do porywów serca i codziennego życia. Po prostu część z Was pozna osobę, na którą czekała całe życie. Te pozostające w związku Byki nie pomyślą o wymianie partnera(czasem tylko mają na niego „nerwy”), tylko go dopieszczą, a dojrzały seks tylko to uzupełni.
Zdrowie: Wiadomo, że w wieku dojrzałym zaczyna wszystko się psuć, w tym miesiącu zacznie Ci dokuczać żołądek i trzustka. Na szczęście nie będą to sprawy nowotworowe, ale problemy zdrowotne okażą się takie, że powinien zająć się nimi lekarz lub w ostateczności zielarz. Powinnaś dbać o siebie, jesteś kochana przez wszystkich.
Rodzina: Zaakceptują, choć z oporami Twój wybór. Dzieci trochę pomarudzą, ale zaakceptują Twój wybór. Do tej pory podejmowałaś dobre decyzje, bardzo im pomagasz i wiedzą, że to się nie zmieni. Nowy mężczyzna narobi zamieszania w dalszej rodzinie. Pogadają i przestaną, widząc wasze szczęście. Nie nastawiaj się tak antyrodzinnie, oni naprawdę chcą Twojego dobra.
Pieniądze: Dajesz sobie radę, co prawda emerytura do najwyższych nie należy, ale jeszcze dodatkowo pracujesz i Twoje dochody są absolutnie dla Ciebie wystarczające. Jeżeli jesteś wolna, to w tym miesiącu dojdzie futerkowy współlokator(znajda) oprócz nowo poznanego mężczyzny(do którego dokładać nie będziesz),Te w związku nadal będą prowadzić wspólne gospodarstwo.
Twój szczęśliwy kamień to cytryn.

BLIŹNIĘTA
Uczucia: Ten miesiąc, chociaż okaże się bogaty we wrażenia towarzyskie okaże się kompletnie jałowy pod względem uczuciowym. Wolne Bliźnięta, pomimo chęci nie poznają żadnego odpowiedniego partnera do wspólnego życia. Te pozostające w związku zaczną tracić cierpliwość. Okaże się bowiem, że długoletni partner zaczął nagle być bardzo zazdrosny, tak bardzo jak nigdy dotąd. W dodatku bez żadnego powodu.
Zdrowie: Narzekasz na pogorszenie wzroku i słuchu. Powinnaś zająć się tym w tym miesiącu i wygospodarować trochę czasu na wizytę u lekarza i dalsze leczenie. Są to normalne objawy wieku dojrzałego, należy jednak je zatrzymać i pomóc Sobie.
Rodzina: Będzie zadowolona, że nadal ma Cię tylko dla siebie i zapewnią Ci stałe zajęcie, żebyś się nie nudziła i była zadowolona. Dotyczy to tych, które są bez pary. Te z Was, które są w związku, będą miały do pomocy dzieci i rodzeństwo. Współpraca rodziny sprawi, że Wasze relacje się poprawią, a partner przestanie być aż tak zazdrosny.
Pieniądze: Jeszcze Ci starcza na wszystko, nie martw się jednak. W naprawdę złej sytuacji będziesz mogła liczyć na pomoc całej rodziny, zwłaszcza na dzieci. Teraz jednak masz emeryturę i nadal jeszcze pracujesz. Masz możliwość pomagania innym i robisz to.
Twój szczęśliwy kamień to krzemień pasiasty.

RAK
Uczucia: Ten miesiąc okaże się dla Raków szczególnie łaskawy. Wolne nie poznają co prawda odpowiedniego do stałego związku, partnera, ale ich urok będzie działała przyciągająco na panów. Romans lub flirt w niczym Wam nie zaszkodzi. Te pozostające w związku Raki zaczną marudzić, że już brakuje im cierpliwości do partnera. Spokojnie ta sytuacja powtarza się w każdym miesiącu od wielu lat i nikt już na to nie reaguje, a Wy nie macie zamiaru tego zrealizować.
Zdrowie: W wieku średnim właściwie zaczyna się wszystko sypać. Zapracowałaś sobie na nie długoletnim zaniedbaniem, życiem w pośpiechu i w ciągłym stresie. Odpowiednie odżywianie, leczenie i rezygnacja z używek pozwolą Ci na częściowy powrót do zdrowia. Będzie ciężko się przestawić, nawyki, zwłaszcza te złe są trudne do pokonania.
Rodzina: Zapowiada się rodzinny miesiąc. Przyjechali dawni nie widziani krewni z zagranicy, trzeba będzie się nimi zająć. Przyjadą dzieci, wolny czas będziesz miała zajęty, a dzień okaże się za krótki. Raz nie zawsze, ale ze zdziwieniem stwierdzisz, że masz jednak liczną rodzinę. Tą prawdziwą, najbliższą, okażą się jednak tylko dzieci i wnuki.
Pieniądze: W początkach miesiąca możliwe, że szef oznajmi, że jest zmuszony zwolnić wszystkich dorabiających emerytów. Niby dostaje dotacje, ale przestało mu się to opłacać. Może więc popracujesz do końca roku lub trochę dłużej, ale to wszystko. Powinnaś więc już teraz zacząć szukać sobie nowego miejsca pracy. Masz wysokie kwalifikacje długoletnią praktykę, nie będziesz musiała długo szukać.
Twój szczęśliwy kamień to turkus.

LEW
Uczucia: Wolne, samotne, dojrzałe Lwy w tym miesiącu będą miały bardzo duże powodzenie, a ich urok zamąci niejednemu panu w głowie. Nie będzie to miało przełożenia na stały związek, do wyboru będzie romans lub flirt, a panowie okażą się całkiem wybrakowani. Uwaga na oszustów matrymonialnych. Zajęte dojrzałe Lwy zaczną się nudzić w związku. Partner, tak kiedyś aktywny, zaczął przeżywać stres wieku dojrzałego i trudno wyciągnąć go z domu. Czasem, a właściwie bardzo często tak bywa.
Zdrowie: Zamiast spokojnie sobie teraz żyć, denerwujesz się wszystkim bez żadnego sensu. Jeżeli ograniczysz lub całkiem zerwiesz z nałogami, a zwłaszcza jeżeli przestaniesz się denerwować w sytuacji kryzysowej, to znacznie przedłużysz sobie życie i ograniczysz dolegliwości. Pamiętaj, zdrowsza i młodsza już nie będziesz.
Rodzina: Okazuje się, że na nic nie masz czasu, kochasz swoje dzieci, za bardzo jednak angażują Cię w swoje życie, a Ty nie masz jak się wymigać. Opiekujesz się jednak swoimi wnukami, a to, że dzięki temu nie masz na nic czasu to tylko skutek uboczny. Tobie też pomagała teściowa, dlatego nie marudzisz. Maluchy podrosną i opieka nie będzie potrzebna. Partner przeczeka ten czas razem z Tobą.
Pieniądze: Już zawodowo nie pracujesz, zajęłaś się wnukami. Czasem dzieci Ci zapłacą, masz z czego żyć, masz zupełnie niezłą emeryturę wyższą od wielu swoich znajomych. Twoja sytuacja finansowa jest stabilna i na niezłym poziomie, a poza tym mało wydajesz na swoje potrzeby. Ten miesiąc i następne bez zmian, za wyjątkiem tego, że jeżeli jest przy tobie partner to też już niedługo zostanie emerytem.
Twój szczęśliwy kamień to granat.

PANNA
Uczucia: W tym miesiącu w życiu wolnych, samotnych i dojrzałych panien pojawi się równie jak one dojrzały, atrakcyjny i samotny pan. Połączy was zarówno samotność i wspólne zainteresowania, miłość i zrozumienie przyjdą później. Te, które są w związku będą miały sporo problemów z długoletnim partnerem. Andropauza (przekwit męski) jest szczególnie męcząca dla otoczenia, a jej skutki bywają fatalne.
Zdrowie: W średnim wieku każda dolegliwość zaczyna być problemem. Teraz nie nadrobisz błędów popełnionych wcześniej. Możesz tylko zapobiec ich dalszemu rozwojowi. Zacznij się zdrowo odżywiać, pij herbaty ziołowe, zrezygnuj z używek. Postaw na medycynę naturalną.
Rodzina: Trochę dzieci was wykorzystują, a Wy chciałybyście być więcej wykorzystywane. Opieka nad wnukami bardzo Wam odpowiada, lubicie dzieci, nie tylko swoje, ale i cudze. Zajęte starsze Panny muszą wybrać miedzy wnukami, a partnerem, który ostatnio całkiem zdziecinniał. Cóż tak bywa, on chce po prostu zwrócić Twoją uwagę.
Pieniądze: Nie pracujesz, jesteś już na emeryturze. Masz niewielki, ale stały dochód i z trudem, ale jednak dajesz sobie radę. Dzieci też trochę Ci pomagają, nie powinnaś narzekać. Inni mają dużo gorzej, a kontakt z dziećmi mocno ograniczony. Zajmij się więc swoimi sprawami i popraw swoje relacje z partnerem.
Twój szczęśliwy kamień to turkus.

WAGA
Uczucia: Bardzo samotne, wolne, dojrzałe Wagi tak sobie naiwnie myślą, że osobisto-uczuciowe jest już za nimi. Nic z tego, w początkach tego miesiąca pojawi się pan, który rozpali Wasze serca i zmysły. Stwierdzicie zdziwione, że miłość w wieku dojrzałym jest równie silna co w młodym i pozwolicie się ponieść namiętności. Koleżanki będą zaskoczone o zgorszone, ale z zazdrości.
Zdrowie: Dopiero teraz możesz pożyć, uczucie całkowicie zmieniło Twoją opinię o dojrzałej miłości. Nawet wyniki badań się poprawiły. Dlatego lekarz ograniczył leczenie farmakologiczne. Przestaw się na bioterapię i zioła, a poza tym jedz dużo warzyw i owoców. Jeżeli nie możesz ich jeść to pij soki warzywno-owocowe.
Rodzina: Dzieci trochę pomarudzą na wiadomość o mężczyźnie w Twoim życiu, ale nie będą się wtrącać. Jak się zorientują, że ten pan nie jest oszustem tylko człowiekiem bardzo samotnym będą tą znajomość popierać, zadowoleni że mama ma swoje życie, a ciągła Twoja obecność w ich domu zaczynała im już ciążyć.
Pieniądze: Popracujesz jeszcze do końca roku, a później rezygnujesz. Twoja emerytura do najwyższych nie należy, ale już niedługo dojdzie druga, znacznie wyższa. Nie będziesz więc musiała dorabiać, wnukami też zajmujesz się sporadycznie. Możesz więc teraz korzystać z życia, a pracować możesz z nudów, ale dopiero po nowym roku.
Twój szczęśliwy kamień to jadeit.

SKORPION
Uczucia: Ten miesiąc nie sprzyja uczuciom Skorpionów, co kogoś poznają, to tylko do krótkiego flirtu. Miłość dojrzałego wieku ominie do końca roku dojrzałe Skorpiony. Szanse macie, ale w późniejszym czasie. Jest to o tyle ciekawe, że wasze powodzenie nie słabnie. W dalszym ciągu jesteście atrakcyjne dla płci przeciwnej. Skorpiony pozostające w związku denerwują trochę zaloty partnera, „chłopak” chce w ten sposób okazać swoje zainteresowanie i uczucie.
Zdrowie: Problemy z kręgosłupem to wasza główna bolączka. Najpierw sprawdźcie, jak śpicie. Przyczyną dolegliwości kręgosłupa jest przede wszystkim niewygodne łóżko, a najlepszą terapią ćwiczenia w basenie. Jeśli zlikwidujesz te dolegliwości, to większość pozostałych zniknie.
Rodzina: Zawsze możesz polegać na swoich bliskich. Dla nich zawsze będziesz naj. Jesteś dla nich nowoczesną osobą w średnim wieku, która wie, czego jeszcze oczekuje od życia i nie ma zamiaru się zestarzeć. Wnukami zajmujesz się w wolnym czasie. Jesteś przykładem świadomej dojrzałości.
Pieniądze: Już nie pracujesz, emerytura Ci wystarcza, jest niewysoka, ale stabilna i w tym przypadku zmian nie będzie. Podwyżka może być, ale bardzo niewielka. Masz czas na dokształcanie i realizację swoich planów. Zajęte Skorpiony swój wolny czas planują razem z partnerem, dlatego też mają go mniej i wcale nie są przez to szczęśliwsze.
Twój szczęśliwy kamień to opal.

STRZELEC
Uczucia: Polowanie Strzelce mają we krwi. Ruszają na łowy, jeżeli są wolne (bez względu na wiek) lub mają za dużo czasu. Ten miesiąc nie służy polowaniu, a i zdobycz okaże się mizerna. Tylko teoretycznie wymagania względem partnera w wieku dojrzałym maleją, praktycznie wzrastają. Dlatego też „towar” wybrakowany nie żadnych szans. Te Strzelce, które mają wieloletnich partnerów, wiedzą doskonale jak wspaniały chłopak radykalnie się może zmienić w wieku dojrzałym.
Zdrowie: Właściwie nic poważnego Ci nie dolega. W porównanie z większością swoich rówieśników jesteś okazem zdrowie. Gnębi Cię jednak nadciśnienie i arytmia serca, spowodowane są nerwowym trybem życia. Powinnaś już dawno zacząć się leczyć, może to być również leczenie ziołami, mogą pochodzić z innej strefy klimatycznej.
Rodzina: Jest nawet zadowolona z Waszego podejścia do życia. Twoje relacje z dziećmi są bardzo dobre, można Ci tylko zazdrościć. Wiedzą doskonale, że jak dożyją waszych lat, to mogą być jeszcze gorsze. Dlatego są dla Was takie wyrozumiałe.
Pieniądze: Macie stabilną sytuację materialną pomimo niskiej emerytury, trochę pomagają Ci bliscy. Mają za to pogotowie opiekuńcze dla dzieci. Jest to dobry układ dla każdego i nikt nie jest wyzyskiwany. Macie więc wolny czas i powody do zadowolenia. Dziadek też jest zadowolony z takiego rozwiązania problemu. Twój szczęśliwy kamień to ametyst.

KOZIOROŻEC
Uczucia: Każde uczucie jest inne i każde może być równie silne. Ten miesiąc okaże się bardzo intensywny uczuciowo dla Koziorożców, pojawi się nowy, od dawna oczekiwany i przywitany z radością członek rodziny, a Ty kompletnie zwariujesz (jak wszyscy) na jego punkcie. A tylko w Twoim życiu pojawi się również nowy mężczyzna, pogodzisz te dwie miłości swojego dojrzałego życia.
Zdrowie: Jak każdy masz pewne problemy zdrowotne, adekwatne do wieku. Sukcesywnie je leczysz i masz pod kontrolą. Rozsadza Cię radość życia, nie potrafisz się umartwić i rozmawiać tylko o chorobach. Nowy, tym razem odpowiedni partner będzie podzielał Twoje podejście do życia.
Rodzina: Licz się z tym, że tego pierwszego od razu pokochają wszyscy, a tego drugiego już niekoniecznie. Mało tego, będą mu mieli za złe, że się pojawił. Jednak z czasem jego relacje z Twoją rodziną okażą się wyjątkowo udane.
Pieniądze: Pełny etat już pożegnałaś, nie masz czasu na pracę zarobkową. Zaczęłaś realizować swoje pasje, jest ich dużo, bo zainteresowania i zdolności masz wszechstronne. Emerytura niewysoka, ale stabilna daje Ci swego rodzaju wolność. Dostałaś co prawda propozycję dodatkowej pracy, ale na razie z niej nie skorzystasz. Nie masz takiej potrzeby.
Twój szczęśliwy kamień to opal.

WODNIK
Uczucia: Jeśli jesteś samotną osobą w połowie tego miesiąca poznasz osobę, która zawróci ci w głowie i w sercu. Przypadkowe spotkanie w pracy, może doprowadzić do pięknej historii ze szczęśliwym zakończeniem.
Zdrowie: Masz wszystko, co chciałaś, ale zdrowia nie kupisz jednak za pieniądze. Oczywiście, że łatwiej się leczyć, jak się ma pieniądze, ale jeszcze lepiej nie wydawać ich na lekarza. Przede wszystkim problemy gastryczne, nerwica spowodowała owrzodzenie żołądka i dlatego teraz masz problemy. Spróbuj leczenia alternatywnego.
Rodzina: Nie będą zachwycenie Twoimi nowymi pasjami. Obawa przed utratą bliskiej osoby, bądź jej kalectwem nie napawa ich optymizmem. Porozmawiaj z nimi zamiast obrażać się na wszystkich na około.
Pieniądze: Pracować już nie musisz, nadzór nad swoją firmą masz, poznałaś odpowiedniego kandydata do stałego związku. Masz dzieci i wnuki, nic Ci właściwie nie potrzeba. Pamiętaj jednak, nie baw się w Tołstoja. Właśnie wszystko zaczęło się układać po Twojej myśli. Nawet zastępcę masz w firmie z rodziny. Możesz zacząć teraz żyć na własny rachunek.
Twój szczęśliwy kamień to………karneol.

RYBY
Uczucia: Ten miesiąc tak jak maj okaże się dla Was miesiącem miłości. Te Ryby, które mają wieloletniego partnera, nabiorą chęci na zmiany. Partner będzie musiał się zmienić, dopasować do Was, inaczej wasz nastrój i zachowanie mogą Was bardzo poróżnić.
Zdrowie: Czujesz się młodo, ale pesel masz już nieco starawy, dlatego powinnaś się wziąć za poprawę jakości swojego życia. Powinnaś zrobić dokładne badania przekrojowe całego organizmu, trochę się nazbiera problemów zdrowotnych. Na szczęście są one niewielkie, jednak zaniedbane mogą doprowadzić do poważnych komplikacji.
Rodzina: W najbliższym czasie Trudno będzie waszej rodzinie utrzymać poprawne relacje. Jak potrwa taka sytuacja za długo, to będziesz gotowa zmienić miejsce zamieszkania. Do tego nie dopuszczą i w ten sposób skończą się docinki.
Pieniądze: Już nie pracujesz, utrzymujesz się z emerytury, dorabiać nie musisz. Masz stabilną emeryturę na dobrym poziomie, wystarczy Ci na życie na odpowiednim poziomie. Stać cię nawet na inwestycje, dlatego możesz sobie pozwolić radość życia, na którą nie stać twoich rówieśników. Mężczyźni czują Twoją niezależną naturę, dlatego chętnie z Tobą przestają, czym denerwują stałego partnera.
Twój szczęśliwy kamień to topaz.

Źródło:  www.wrozbyonline.pl