Znane od kilkudziesięciu lat Koncerty Trzech Tenorów odbywają się niemal na całym świecie. Inicjatywa organizowania tych znakomitych widowisk zrodziła się dzięki trzem wybitnym, charyzmatycznym tenorom – Luciano Pavarotti, Plácido Domingo oraz José Carreras. The Three Tenors podbiło serca melomanów na całym świecie.

Zapraszamy na Koncert Trzech Tenorów, który programowo nawiązywać będzie do Gali z udziałem trzech największych tenorów świata. Podczas widowiska usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych śpiewaków operowych, solistów polskich i europejskich scen muzycznych, trzech znakomitych tenorów młodego pokolenia; wystąpią: Jędrzej Tomczyk, Tomasz Tracz i Aleksander Kruczek. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.

Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje opery i operetki, przepiękne pieśni neapolitańskie i szlagiery literatury skrzypcowej, wspaniałe światowe arie największych kompozytorów. Nie zabraknie takich utworów jak „O sole mio”, „Granada”, „Brunetki blondynki”, Aria Barinkaya „Wielka sława to żart”, Aria Księcia „La donna é mobile” czy Toast z opery Traviata „Libiamo”.

DATA – piątek, 9 grudnia 2016 r., godz. 19.00

MIEJSCE – Teatr Miejski w Inowrocławiu, pl. Klasztorny 2

BILETY – 60 zł – do nabycia:
– INOWROCŁAW – Kujawskie Centrum Kultury (ul. Kilińskiego 16, tel. 52 357 58 67),
– INOWROCŁAW – sklep muzyczny „Forte” (ul. Kr. Jadwigi 2, tel. 602 524 964),
– grupy zorganizowane – tel. 504 091 909
– bilety online: www.ebilet.pl, www.eventim.pl
– w sieciach: Empik, Media Markt, Media Expert, Saturn

Źródło: www.kck.inowroclaw.pl