Klub Seniora DOM – działający przy Funduszu Hipotecznym DOM – od 6 lat organizuje cykliczną akcję KINO DLA SENIORA czyli bezpłatne seanse kinowe dla osób, które ukończyły 60 lat.

W ramach cyklu od 2012 roku Seniorzy z dziewięciu największych polskich miast mieli okazje oglądać takie kinowe hity jak “Sztuka kochania”, “Volta”, “Żelazna Dama”, “Boska Florence” czy “Jak zostać królem”. W najnowszej edycji KINA DLA SENIORA proponujemy Państwu seans głośnego, nagrodzonego niedawno na Festiwalu Filmowym w Berlinie filmu “Twarz” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. W pierwszej kolejności na pokazy filmu “Twarz” zapraszamy seniorów z Warszawy, Poznania i Trójmiasta:

Warszawa – 8 maja (wtorek), godz. 12:00 – Kino Luna, ul. Marszałkowska 28
Poznań – 15 maja (wtorek), godz. 12:00 – Kino Muza, ul. Św. Marcin 30
Gdańsk – 22 maja (wtorek), godz. 12:00 – Kino Żak, al. Grunwaldzka 195/197

Konieczna jest telefoniczna rezerwacja miejsca, a więc wszystkich Państwa, którzy chcieliby wziąć udział w powyższych seansach prosimy o kontakt z naszą infolinią – tel: 801 005 801 lub 530 000 344 (dni robocze, godz. 9:00 – 17:00, koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora).

Film “Twarz” – który swoją polską premierę miał 6 kwietnia 2018 roku – to współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą, jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym. Odtwórcą głównej roli w „Twarzy” jest Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”). Fabuła filmu zainspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w Polsce – budową największego na świecie pomnika Chrystusa Króla Polski w Świebodzinie i pierwszą w historii Centrum Onkologii w Gliwicach transplantacją twarzy w celu ratowania życia pacjenta.

Źródło: www.zycieseniora.com