Dojrzałe Kino powraca po wakacyjnej przerwie! Środa, 7 września 2016, godz. 11.00

Ten cotygodniowy cykl filmowy skierowany do starszych widzów cieszy się ogromnym powodzeniem wśród widzów Kina Pod Baranami. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

W środę (7 września) o godzinie 11.00 zapraszamy dojrzałych widzów na inaugurację nowego sezonu! Zaprezentujemy pełną uroku komedię z Meryl Streep i Hugh Grantem w rolach głównych – Boska Florence.

O FILMIE:

BOSKA FLORENCE | FLORENCE FOSTER JENKINS

reż. Stephen Frears, Wielka Brytania 2016, 108′

Meryl Streep – zdobywczyni trzech Oscarów, jedna z największych aktorek naszych czasów – w roli Florence Jenkins zwanej „najgorszą śpiewaczką świata”. W roli jej partnera i menedżera czarujący Hugh Grant.

Pełna ciepła i humoru prawdziwa historia kobiety, która mimo braku talentu podbiła sceny operowe świata. Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona St. Clair Bayfielda – brytyjskiego aktora arystokraty, posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą. Dzięki heroicznym staraniom ukochanego udawało się jej występować na Broadwayu i nagrywać płyty, a przede wszystkim wciąż wierzyć w swój dar. Jednak gdy zapragnęła ukoronować swój tryumf koncertem w słynnym Carnagie Hall nawet Bayfield wpadł w panikę. Ale czegóż nie robi się dla ukochanej.

Historia Florence Foster Jenkins stała się kanwą komedii Boska!, z udziałem Krystyny Jandy, która również w Polsce zdobyła serca publiczności.

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl.

Cykl zrealizowano przy wsparciu PISF.

BILETY dla seniorów: 12 zł

Źródło: dlaseniora.krakow.pl