Cykl organizowany przez Śródmiejski Ośrodek Kultury. Koncerty odbywają się w Ośrodku i Piwnicy pod Baranami.

KONCERT Joanny Kaczmarek „Przyjdę do siebie”

29 stycznia 2016
godz. 19:00

Joanna Kaczmarek – skrzypce/śpiew/pozostałe instrumenty/elektronika
Dominik Mąkosa – fortepian/elektronika

Autorski projekt Joanny Kaczmarek* to pierwsze muzyczne dziecko wrocławskiej wokalistki, skrzypaczki, aktorki, pedagożki i kompozytorki. Stanowi efekt inspirujących spotkań, pouczających rozmów, namiętnych dyskusji oraz zbieranego, z otwartymi na oścież uszami i sercem, doświadczenia.
Program trudny jest do zaszufladkowania. Joanna Kaczmarek zdecydowanie podąża swoją własną drogą, nie przejmując się stylistycznymi ZABOBONAMI (…albo RAMAMI). Także jako skrzypaczka poszukuje nowych kontekstów i zastosowań dla klasycznego instrumentu, który w jej utworach czasem lirycznie i słodko dopełnia muzyczny krajobraz, a czasem dysonansem „wchodzi jej w głos” .

W projekcie znajdziemy zarówno utwory nowoczesne, rytmiczne, zabarwione elektroniką, jak i delikatne, niemal ascetyczne brzmienia.
Kompozycje powstawały do tekstów pisanych i darowanych na przestrzeni lat przez Karolinę Słyk oraz Darię „Tamwim” Ujejską. Wyjątkiem jest utwór tytułowy, skomponowany do mało znanego, niezwykle osobistego i poruszającego tekstu Agnieszki Osieckiej. Od tego utworu zresztą wszystko się zaczęło.
Autorski program dopełniają piosenki ulubionych i podziwianych polskich twórców m.in.Grechuty, Osieckiej, Przybory, odczytane i opracowane na nowo.

O czym śpiewa Joanna Kaczmarek? Wiadomo, o miłości. A przede wszystkim o jej wielu czasem bolesnych, czasem lekkich i jasnych odcieniach. O miłości jako długiej drodze przez niepewność, bliskość, dumę, pokorę, pojednania, rozstania, powroty i wspomnienia. O pełnym nadziei poszukiwaniu miłości jako upragnionego bezpiecznego miejsca. O niemającej końca drodze do siebie.
/materiał promuje debiutancka EPka „Przyjdę do siebie” (projekt zrealizowano przy pomocy funduszu stypendialnego ze środków finansowych budżetu województwa dolnośląskiego) /

* Joanna Kaczmarek – laureatka najważniejszych festiwali piosenki m.in. Studenckiego Festiwalu w Krakowie, OFPA w Rybniku, Turnieju Śpiewających Poezję „ŁAŹNIA” w Radomiu, czy „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie; debiutowała w musicalu „Piotruś Pan” w reż. J.Józefowicza w TM ROMA w Warszawie; obecnie współpracuje z reżyserem P.Passinim grając w spektaklu The HIDEOUT/Kryjówka, współtworzy Młodzieżową Akademię Musicalową we Wrocławiu gdzie prowadzi zajęcia teatralne, zasila szeregi żeńskiej formacji bębniarskiej MAMATUCADA

https://www.youtube.com/watch?v=kDLkj8ovFDk
https://www.youtube.com/watch?v=twO0VSW8pA8
https://www.youtube.com/watch?v=cda0QSHZlLk

Bilety: 20 zł (w przedsprzedaży), 30 zł (w dniu koncertu)
Do nabycia w Śródmiejskim Ośrodku Kultury, a na godzinę przed koncertem w Piwnicy pod Baranami.
Miejsce: Piwnica pod Baranami w Krakowie, Rynek Główny 27

Bilety na koncerty zakupić można również drogą elektroniczną – wystarczy napisać e-mail na adres: namuzykowywanie.poezji.art@gmail.com lub bserwatka@lamelli.com.pl, a w mailu zwrotnym prześlemy wszystkie potrzebne informacje.

Źródło:dlaseniora.krakow.pl