Nowotwór to coraz częściej diagnozowana choroba w polskich szpitalach. Statystyki nieprzerwanie rosną, a świadomość Polaków w tej sferze nie poprawia się, mimo że wcześnie wykryty rak piersi jest całkowicie wyleczalny. Warto pamiętać, że najważniejsza w tym przypadku jest profilaktyka, która ratuje życie. Sukcesja kontynuuje cykliczną akcję mammografii, 26 i 27 czerwca zaprasza wszystkie panie w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne badania.

Nowotwór piersi wywołuje przerażenie i lęk. Warto jednak pamiętać, że w wielu przypadkach jest on wyleczalny, w kluczowe w efekcie terapii jest wykrycie go w jak najwcześniejszym stadium. Zdiagnozowanie tego rodzaju raka w fazie przedinwazyjnej znacząco zwiększa szanse na wyleczenie. Do każdej z kobiet, często docierają informacje o tym, że badania mammograficzne mogą ratować życie. Słyszą to często, ale rzadko podejmują związane z tym działanie. Warto zabrać mamę, przyjaciółkę i poddać się badaniu, jednocześnie pokazując najbliższym jak istotna jest regularna profilaktyka.

W ostatnim tygodniu czerwca, na terenie Sukcesji, wszystkie panie w wieku 50-69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Specjalnie przystosowany mammobus dostępny będzie w poniedziałek, 26 czerwca, oraz we wtorek, 27 czerwca od 09:00 do 16:00 przed budynkiem Sukcesji od strony al. Politechniki.

Zainteresowane panie proszone są o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na stronie www.mammo.pl/formularz. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania i trwa zaledwie kilka minut. Jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a zastosowany podczas niego ucisk może wywołać jedynie krótkotrwałe uczucie dyskomfortu. Przeciwskazaniem do wykonania mammografii jest ciąża.

Źródło: Materiały prasowe