Spektakl „Wigilie Polskie” jest prawdziwą sensacją. W widowisku poświęconemu Wielkim Polakom pisarka Barbara Wachowicz nie tylko przypomina spuściznę narodowych wieszczów i pielęgnuje tradycję spotkań przy wigilijnym stole, ale także angażuje utalentowaną młodzież. 20 i 21 grudnia w Narodowym Forum Muzyki zobaczymy uczniów III Liceum im. Adama Mickiewicza.

Wigilia prawdziwie polska
Tylko w Polsce Wigilia Bożego Narodzenia jest obchodzona w szczególny sposób, tak było również w rodzinie Barbary Wachowicz, pisarki, mistrzyni mowy polskiej, autorki książek o wielkich Polakach.

– Przy stole wigilijnym mego dzieciństwa stało zawsze puste krzesło poświęcone pamięci tych, którzy odeszli, wspomnieniu tych, którzy daleko. Druh Aleksander Kamiński powiedział w mroczną noc okupacji: „Boże Narodzenie zwraca naszą myśl, ku tym wszystkim, co żyli, walczyli i cierpieli z nami, jak pisał Słowacki. Czujemy z nieomylną pewnością serca, że jesteśmy razem. Tak czują w ten wigilijny wieczór wszyscy Polacy, wyglądając gwiazdy tej samej” – przypomina Barbara Wachowicz.

Źródło: www.wroclaw.pl