Już od kilku miesięcy w zdrojach należących do Polskiej Grupy Uzdrowisk dokonuje się kuchenny przewrót. To definitywny koniec standardowych, nierzadko nudnych dań uzdrowiskowych. Teraz jest nowa jakość w restauracjach, ukierunkowana na smaczne, urozmaicone domowe jedzenie, przygotowywane wyłącznie ze świeżych, najczęściej lokalnych produktów. Projekt „Zdrowe domowe jedzenie” to 42 nowe przepisy, które trafią do uzdrowiskowych kucharzy w tym roku, przeszkolonych uprzednio m.in. przez szefa kuchni Michała Koszyckiego.

Projekt „Zdrowe domowe jedzenie” w Polskiej Grupie Uzdrowisk to duża zmiana jakościowa, wprowadzająca różnorodną, delikatną, lekką kuchnię, gdzie mocny nacisk kładziony jest na estetykę i sposób podania posiłku.

Sekret tkwi w szczególe – kilka nowych przypraw czy drobnych dodatków plus sam sposób podania mogą oznaczać prawdziwą kuchenną zmianę. Chcemy uniknąć stereotypu sanatoryjnej kuchni polskiej, która nie kojarzy się najlepiej i choć jadłospis ustalają wykwalifikowani dietetycy, daniom brakuje „tego czegoś”. Polska kuchnia bardzo otworzyła się na nowości, i nie chodzi tu o zagraniczne składniki, ale nasze rodzime, lecz wykorzystane w pomysłowy sposób i doprawione mniej konwencjonalniemówi Michał Koszycki, szef kuchni Polskiej Grupy Uzdrowisk współpracujący na co dzień z siecią kawiarni i restauracji BOHEMA w miejscowościach uzdrowiskowych.

A poniżej dwa przepisy przygotowane przez Michała Koszyckiego, szefa kuchni PGU:

stefan kucharz - ROLADKA

fot. PGU, materiały prasowe

stefan kucharz - SOLA

fot. PGU, materiały prasowe

Źródło: Polska Grupa Uzdrowisk, materiały prasowe

www.uzdrowiska-pgu.pl