Sopockie Targi Seniora to wydarzenie z wieloletnią tradycją, jedyna w Polsce Północnej profesjonalna impreza wystawiennicza dedykowana seniorom oraz ich rodzinom. Wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Trójmiasta oraz całego regionu i na stałe wpisało się do kalendarza imprez skierowanych do osób starszych.

– Tym razem spotkamy się wiosną kiedy przyroda budzi się do życia, dzień jest dłuższy i słońce mocnej grzeje – mówi Anna Jarosz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, organizator Targów. Chcemy zachęcić seniorów do aktywności, zdrowego stylu życia i podpowiedzieć jak przygotować się do jesieni życia. Jak mówią eksperci, to jaka będzie nasza starość w dużej mierze zależy od nas samych – nie tylko od genów ale również od stylu życia i naszego nastawienia.

Według prognoz GUS w 2025 r. osób w wieku co najmniej 60 lat będzie ponad 10 mln i będą stanowili prawie 28% ludności kraju, a w 2035 roku – 11,4 mln (32%), tj. prawie 1/3 populacji. Ze względu na proces starzenia się społeczeństwa rośnie zapotrzebowanie na inicjatywy dedykowane seniorom – dopasowane do ich potrzeb i możliwości.

8 edycja Sopockich Targów Seniora odbędzie się w dniach 14 i 15 kwietnia ale już teraz organizatorzy poszukują ciekawych ofert skierowanych do osób starszych.

– Zapraszamy firmy przyjazne seniorom do zaprezentowania swojej oferty podczas targów. Mile widziane są produkty i usługi, które poprawiają jakość życia osób starszych i zapewniają im poczucie bezpieczeństwa – podkreśla Agnieszka Niedałtowska – koordynator Sopockich Targów Seniora. Seniorzy są grupą zróżnicowaną. Ta młodsza starość chce być aktywna i poszukuje pomysłów na ciekawe spędzanie czasu ale coraz więcej mamy osób w zaawansowanym wieku, często schowanych, które wymagają wsparcia i opieki. Na Targach chcielibyśmy zaprezentować szeroki wachlarz ofert dla seniorów odpowiadających na ich zróżnicowane potrzeby – dodaje A. Niedałtowska.

Targi to również ciekawe propozycje edukacyjno – kulturalne, m.in. warsztaty ruchowe, artystyczne, zdrowego odżywiania, badania profilaktyczne, konsultacje, porady i pokazy na scenie. Organizatorzy zapraszają organizacje z całego województwa pomorskiego – kluby seniora, uniwersytety III wieku i inne podmioty, które organizują ciekawe zajęcia dla seniorów, do współtworzenia programu edukacyjno-kulturalnego. – Podmioty, które przedstawią najciekawsze propozycje zaprosimy do udziału w Targach – dodaje Agnieszka Niedałtowska.

8 edycja Sopockich Targów Seniora odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia 2018 r. w Hali 100 – lecia Sopotu. Zgłoszenia od firm oraz propozycje do programu edukacyjno – kulturalnego można przesyłać do dnia do 2 marca. Szczegółowe informacje w biurze Targów, tel. 58 551-17-10 w. 251, e-mai:biuro@targiseniora.pl

Źródło: Organizator