Żeglować można w każdym wieku. Przekonać ma do tego program „Senior na fali”, którego głównym celem jest zachęcenie seniorów 55+ do aktywności fizycznej oraz pokazanie, że żeglarstwo to nie tylko sport dla młodych.

Od 11 do 24 września odbywać się będzie kolejna edycja programu „Senior na Fali”, w czasie której zaplanowano trzydzieści 4-godzinnych rejsów po Zatoce Gdańskiej na jachcie Warszawska Nike. W programie mogą brać udział mieszkańcy Gdyni, którzy ukończyli 55 lat. Udział w rejsie kosztuje 15 zł od osoby. W każdym z rejsów może popłynąć 10 osób, z czego każda osoba może wziąć udział w maksymalnie dwóch rejsach. Jeśli po dwóch rejsach ktoś ma ochotę jeszcze raz popłynąć, płaci za rejs 40 zł.

„Senior na fali” to program skierowany do gdynian powyżej 55 roku życia, realizowany przez Centrum Wychowania Morskiego ZHP, współfinansowany przez miasto Gdynia w ramach otwartego konkursu „Organizacja czasu wolnego Gdynia 55+ sport, turystyka, rekreacja”.

Program pierwszy raz był realizowany w 2016 r. Wówczas 120 gdynian w wieku 55+ zdecydowało się spełnić swoje żeglarskie marzenia i uczestniczyło w rejsach po Zatoce Gdańskiej. W maju 2017 r. odbyło się 30 kolejnych rejsów.

Zapisy

Przy zapisach obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy na stronie www.cwm.edu.pl/senior-na-fali, tel. 665 859 666, emailowe – program.cwm@zhp.pl lub osobiste w biurze w Hufcu ZHP w Gdyni przy ulicy Bolesława Prusa 9-11.

Dane techniczne Warszawska Nike:

Numer na żaglu: POL 150
Typ: Conrad 46
Port macierzysty: Gdynia
Data budowy: 1981
Właściciel: Chorągiew Stołeczna ZHP
Armator: CWM ZHP
Materiał: laminat
Typ ożaglowania: szkuner sztakslowy
Powierzchnia ożaglowania: 91,5 m²
Lista masztów: 2
Długość całkowita: 14,15 m
Szerokość: 4,10 m
Zanurzenie: 1,9 m

Gdynia.pl

Fot.: Gdynia.pl, Centrum Wychowania Morskiego ZHP

Źródło: www.portalmorski.pl