II Katowicki Dzień Aktywnego Seniora upłynął pod hasłem „Jesień życia-jesienią” i jego uczestnicy pokazali, że jesień życia może być radosna i aktywna. Wydarzenie obfitowało w atrakcje, a seniorzy tłumnie przybyli na katowicki Rynek. Około 1000 osób uczestniczyło w imprezie i miało okazję skorzystać z oferty partnerów programu „Aktywni Seniorzy 60+”, bezpłatnych badań słuchu i wzroku oraz uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych.

Program „Aktywni seniorzy 60+” zrzesza już ponad 6300 uczestników, a część z nich miało okazję zaprezentować się podczas imprezy. Jednym z wystawców było Sanatorium Ustroń, które zaprezentowało ofertę skierowaną do dojrzałego kuracjusza oraz umożliwiło zwiedzającym pomiar ciśnienia krwi, a także badanie antropometryczne.

Wspaniała atmosfera i zabawa. Jesteśmy tu drugi raz i jest jeszcze lepiej niż w zeszłym roku. Bardzo nam się podobał występ zespołu „Antyki” oraz widowisko „Teatr Gry i Ludzie” – komentuje pani Stasia, emerytka z Katowic, która uczestniczy w wydarzeniu z koleżanką.

Atrakcyjnymi punktami programu było wypuszczone w niebo kolorowych balonów przez młodzież i seniorów, gimnastyka na wesoło i pokaz ćwiczeń Qi-Gong „Lecący Żuraw”.

Wydarzeniu towarzyszyły inne inicjatywy kulturalne, takie jak: seanse filmowe dedykowane seniorom w Kinie Światowid, spektakl teatralny pt. „Psiunio” w Teatrze Bez Sceny, spektakl „Śmieszny staruszek” w Teatrze Śląskim, dancing dla seniorów.

Źródło: Redakcja zdrowy-senior.org

img_4112-1 img_4111-1 img_4110-1 img_4109-1 img_4108-1 img_4107-1 img_4105-1 img_4102-1