19–20 maja na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna odbędą się 70. Mistrzostwa Polski Seniorów w Slalomie Kajakowym. Widzowie obejrzą zmagania najlepszych kajakarzy, w tym olimpijczyków. Organizatorem zawodów jest Krakowski Klub Kajakowy.

Na sobotę 19 maja zaplanowano starty kwalifikacyjne oraz finały drużynowe. Natomiast w niedzielę 20 maja obejrzymy przejazdy finałowe osad indywidualnych. Zapowiada się sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie. Zobaczymy starty naszych najlepszych kajakarzy slalomowych – olimpijczyków z Rio de Janeiro: Natalii Pacierpnik, Marcina Pochwały, Grzegorza Hedwiga czy Macieja Okręglaka.

Zawodnicy powalczą o tytuł Mistrza Polski. W trakcie zawodów będą odbywały się również kwalifikacje do Kadry Narodowej.

Celem imprezy jest udział we współzawodnictwie sportowym o tytuł Mistrza Polski oraz 3 i 4 kwalifikacja do kadry reprezentacji Seniorów, a w przypadku powołania do kadry narodowej udział w zawodach organizowanych przez międzynarodowe federacje sportowe.

Impreza jest współfinansowana przez Gminę Miejską Kraków w ramach konkursu projektów dla klubów sportowych na realizację w roku 2018 zadań własnych Gminy Miejskiej Kraków w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w Krakowie pn. „Mistrzowie w Krakowie”.

Źródło: www.krakow.pl