Dzieci przebywające w „Domu Samotnej Matki” oraz w „Pogotowiu Opiekuńczym” w Bydgoszczy na powitanie otrzymały papierowe królewskie korony. Taki podarunek od razu wyzwolił u maluchów uœmiech na twarzach. Potem rozbawiali zebranych wolontariusze Fundacji „Dr Clown”.

Czterdziestoosobowej grupie dzieci prezenty wręczała pani Mikołajowa czyli Halinka Idzikowska-Banasiak. Pomagało jej dwóch Mikołajów, Maciej Banasiak oraz Józek Turek. W dwóch paczkach dzieci otrzymały: pluszowe misie, słodycze i owoce. Uzupełnieniem były przybory szkolne które zebraliœmy od naszych koleżanek i kolegów z KUTW oraz od sponsorówmówi z dumą pomysłodawczyni i główna organizatorka spotkania, Zofia Jaworska.

Dla dzieci przygotowaliœmy czerwone noski, maski karnawałowe, plastelinę, kredki, zeszyty i baloniki. Wiemy, że każdy nawet drobny nawet upominek sprawia milusińskim ogromną radośœć. Wyzwala przy tym uœśmiech na twarzy a na tym bardzo zależywyjaśnia Alicja Moczulska z Fundacji „Dr Clown”.

Za piękną imprezę i prezenty podziękowała Anna, mama małego Mateuszka. Wyrazy uznania przekazał seniorom KUTW prezes Stowarzyszenia „Podaj Rękę”, Krzysztof Kosiński.

Źródło: seniorzybydgoszcz.pl