18 listopada 2017r. o godz. 17:00, Akademia plus 50 zaprasza wszystkich chętnych do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl „Nauka latania”.

Jest to drugie wyjście do teatru zaplanowane w projekcie „Twój czas, seniorze”, a kolejne wynikające ze współpracy Akademii plus 50 i Białostockiego Teatru Lalek, która zaowocowała cyklem spotkań Teatr na obcasach, zainicjowanych przez panią Dorotę Ejsztet.

Bohaterem „Nauki latania” jest mewa o nazwisku Jonathan Livingston Seagull. Poznajemy go w momencie, gdy cały swój czas i energię poświęca nauce latania. Ale nie chodzi tu o zwykłe latanie. Sam Jonathan bowiem nie jest podobny do innych mew – Jonathan chce więcej. Chce latać wyżej, szybciej, piękniej, osiągnąć coś, co dla przeciętnych mew jest niedostępne, Za swe marzenia przyjdzie mu zapłacić wysoką cenę… Przepiękna poetycka opowieść o sile marzeń i drzemiącej w nas mocy ich spełniania. Filozoficzna opowieść o człowieku – jego wyborach i ich konsekwencjach, czy wreszcie o odwadze, aby zawsze być w zgodzie z samym sobą.

Źródło: Białostocki Teatr Lalek