Czy masz zdrowe kości? Czy masz zdrowe serce? Jak pielęgnować dojrzałą cerę? Czy smartfon to skomplikowane urządzenie? Jak nie dać się oszukać przez nieuczciwych sprzedawców prądu czy gazu? Seniorzy z południowej Polski znajdą odpowiedzi na te pytania już w maju i czerwcu.

W wybranych miastach pojawi się miasteczko seniora, które jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej „Senior Znaczy Szacunek”. Pierwsze spotkanie już 8 maja w Chorzowie.
Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, Fundacja Ziko dla Zdrowia oraz Play zapraszają do wzięcia udziału w wykładach, warsztatach oraz bezpłatnych badaniach zdrowotnych.

Jak będzie wyglądało każde wydarzenie?
Miasteczko będzie działało w godzinach 10.00 – 16.00. Seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań zdrowotnych oraz specjalistycznych porad przygotowanych przez Fundację Ziko dla Zdrowia. Dostępne będą, m.in. pomiar ciśnienia, spirometria i pomiar wieku serca oraz densytometria, czyli badanie wytrzymałości i gęstości kości w kierunku osteoporozy.
W programie przewidziane są również porady kosmetyczne oraz farmaceutyczne.

Równocześnie seniorzy będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję wykładach dotyczących bezpieczeństwa konsumenckiego oraz zdrowia. Przygotowane zostały również warsztaty z obsługi smartfona dla początkujących. Ta część będzie się odbywała w salach, które znajdują się w budynkach obok rozstawionego miasteczka.

„Ubiegłoroczna kampania Senior Znaczy Szacunek, w której koncentrowaliśmy się na bezpieczeństwie konsumenckim seniorów, pokazała nam, że wykłady i warsztaty są bardzo potrzebne. Dlatego poszerzamy obszary o zagadnienia zdrowotne i związane z nowymi technologiami. Dziękujemy partnerom i miastom za to, że wspólnie możemy tworzyć wydarzenie dla seniorów” – mówi Marzena Rudnicka, prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

W maju atrakcje czekają na seniorów w Chorzowie, Opolu, Nysie i Piekarach Śląskich. Lokalizacje czerwcowe zostaną podane w późniejszym terminie.

Partnerem technologicznym majowej kampanii „Senior Znaczy Szacunek” jest operator sieci komórkowej Play, a partnerem strategicznym Fundacja Ziko dla Zdrowia.
Partnerami instytucjonalnymi są miasta, w których odbywają się poszczególne wydarzenia – Chorzów, Opole, Piekary Śląskie i Nysa.

Partner medialny: Nasz Senior.

HARMONOGRAM – MAJ 2018

8 maja – Chorzów
Godz. 10.00-16.00
deptak przy ul. Sienkiewicza, obok Chorzowskiego Centrum Kultury – m.in. bezpłatne badania zdrowotne
wykłady i warsztaty w Chorzowskim Centrum Kultury

9 maja – Opole (część Dni Seniora)
Godz. 10.00-16.00
Rynek – m.in. bezpłatne badania zdrowotne
wykłady i warsztaty w Ratuszu

16 maja – Piekary Śląskie
Godz. 10.00-16.00
parking przy Ośrodku Kultury Andaluzja, ul. Oświęcimska 45 – m.in. bezpłatne badania zdrowotne
wykłady i warsztaty w Ośrodku Kultury Andaluzja

17 maja – Nysa (część Dni Seniora)
Godz. 10.00-16.00
Plac kościelny przed Bazyliką – m.in. bezpłatne badania zdrowotne wykłady i warsztaty w Nyskim Domu Kultury, ul. Wałowa 7

Szczegóły dot. programu na stronie: www.seniorznaczyszacunek.pl

Źródło: Materiał prasowy