W sobotę 17 marca, w godz. 11.00-16.00 w Centrum Serenada na Placu Sympatii odbędzie się świętowanie Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Z tej okazji krakowski odział Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii przeprowadzi przeglądy stomatologiczne, konsultacje higieniczne, porady stomatologiczne oraz prelekcje dla dzieci i dorosłych.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to międzynarodowe wydarzenie, które jest przeprowadzane co roku w celu uświadamiania, jak ważne jest zdrowie jamy ustnej oraz jaki wpływ ma zdrowie zębów na cały organizm człowieka. Nie brakuje również porad o prawidłowej higienie jamy istnej i zdrowych nawykach żywieniowych.

Podczas akcji takich jak Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej w Centrum Serenada odbywających się na całym świecie, pacjenci i słuchacze mają okazję wziąć udział w licznych prelekcjach czy badaniach przesiewowych. Z tej okazji niejednokrotnie organizowane są również marsz, biegi i koncerty, a także inne atrakcje organizowane przez towarzystwa dentystyczne należące do Światowej Federacji Dentystycznej.

Centrum Serenada
Al. gen. T. Bora-Komorowskiego 41, 31-876 Kraków

Źródło: www.centrumserenada.pl