29 listopada w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym odbyła się II edycja Targów Opole Senior Expo. Seniorzy w jednym miejscu i czasie mogli dotrzeć do oferty przygotowanej specjalnie dla nich. Wystawcami podczas wydarzenia były m.in.: sanatoria, dzienne domy pobytu, firmy medyczne, szpitale, domy opieki, uczelnie wyższe. Patronat medialny nad wydarzeniem objął serwis Zdrowy-Senior.org.

Targi to niepowtarzalna możliwość rozmowy z seniorami oraz szansa na to, aby przedstawić atuty Sanatorium Ustroń. Nasza oferta jest przygotowana specjalnie z myślą o osobach dojrzałych. W naszych Ośrodkach gościmy zarówno grupy seniorów, jak i klientów indywidualnych. Szczególnie polecam pobyt z kuracją ziołową, która oprócz zabiegów rehabilitacyjnych wzbogacona jest suplementami Ojca Grzegorza Sroki – niektóre produkty można dziś degustować na naszym stoiskukomentuje Lucyna Lalik, Kierownik marketingu Sanatorium Ustroń.

Dodatkowo tego dnia seniorzy mogli uczestniczyć w warsztatach florystycznych, w zajęciach rękodzielniczych oraz sportowych i sprawnościowych. Innymi atrakcjami były: koncert Chóru Cantabile z Kędzierzyna-Koźle, wykład na temat zdrowego odżywania się oraz wykład na temat bezpieczeństwa na drodze i tego, jak uchronić się przed oszustami.

Po pierwsze należy pamiętać o wodzie i każdy senior powinien pić codziennie 1,5-2 litry wody oraz powinien pamiętać o warzywach i jeść je w zasadzie bez ograniczeń w różnej formie – najlepiej surowe, a także w postaci koktajli i skoków, ale również gotowane i pieczone. Natomiast osoby starsze powinny ograniczyć potrawy z wieprzowiną i wołowinąwyjaśniała Magdalena Golachowska z Wydziału Dietetyki w Państwowej Wyższej Zawodowej Szkole Medycznej w Opolu.

Obecnie najpopularniejsze metody działania przestępców-oszustów to: metoda „na wnuczka”, metoda „na doręczyciela” lub „inkasenta”, metoda „na domokrążcę”, metoda „na pracownika opieki społecznej”wyjaśnił Marcin Kosmala, Główny Specjalista Wydziału Prewencji KWP w Opolu.

Podczas targów wydawana była Opolska Karta Seniora, a także Uzdrowiskowa Karta Korzyści, która uprawnia do rabatów i zniżek w miejscowościach uzdrowiskowych.

Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w takim wydarzeniu. Szczególnie zadowolona jestem z konsultacji z fizjoterapeutą i z zajęć florystycznych, a także zapisałam się do Akademii Trzeciego Wieku. Takie inicjatywy są potrzebne i cieszą się popularnością w naszym mieście tłumaczy Pani Halina z Opola.

12345678

10

1112

Autor: Redakcja Zdrowy-Senior.org