Higiena osobista pozwala w pełni cieszyć się życiem, a także uniknąć wielu chorób i dolegliwości. Jest bardzo ważna, dlatego powinna kojarzyć się pozytywnie i stanowić chwilę przyjemności. Niestety wciąż bardzo wielu seniorom sprawia ona więcej problemów niż radości. Otwierana wanna z drzwiami pozwala to zmienić.

W wielu mieszkaniach i domach polskich seniorów wciąż znajdują się tradycyjne, wysokie wanny lub brodziki. Niestety dla większości z nich zwykła wanna jest nie tylko niekomfortowa, ale także niebezpieczna. Wysokie podnoszenie nóg często bywa bardzo problematyczne i wymaga dużego wysiłku. Utrudnione wchodzenie do wanny, problem z utrzymaniem równowagi oraz śliskie powierzchnie wszechobecne w łazience stwarzają ryzyko upadku.

Niski próg ułatwia wejście do wanny

Tradycyjną wannę można z łatwością wymienić na wannę z drzwiami – produkt praktyczny, bezpieczny i przystosowany do potrzeb seniorów. Zapewniają one komfort psychiczny i pozwalają pozbyć się lęku przed upadkiem podczas kąpieli czy natrysku. Produkowane są w wielu standardowych rozmiarach, dlatego bez problemu mogą zastąpić starą wannę nawet w bardzo małych łazienkach.

Dzięki wyjątkowej konstrukcji wejście do wanny jest bardzo proste i bezpieczne. Niski próg powoduje, że nie ma potrzeby wysokiego podnoszenia nóg, a dodatkowe schodki, czy drabinki stają się zbędne.

Specjalna, antypoślizgowa powierzchnia dna pozwala swobodnie przemieszczać się po wannie oraz korzystać z natrysku w pozycji stojącej. Ryzyko upadku czy poślizgnięcia się jest ograniczone do minimum. Na rantach wanny można zamontować metalowe uchwyty, które dodatkowo ułatwią korzystanie z wanny.

Najczęściej wybieranym przez klientów modelem wanny z drzwiami z oferty firmy Łazienka bez barier jest wanna Relax. Idealnie sprawdza się ona w łazienkach wielopokoleniowych. Szczególnie często decydują się na nią osoby, które kupują wannę z myślą o swoich rodzicach. Model Relax może służyć zarówno do kąpieli w pozycji leżącej, jak i siedzącej – wystarczy zamontować dodatkowe siedzisko lub umieścić w wannie taboret. Dzięki temu jest to wanna uniwersalna, z której może skorzystać każdy domownik.

Zastosowanie dodatkowej ścianki prysznicowej pozwala także na korzystanie z wanny jak z klasycznej kabiny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, producent wprowadził do oferty wanny Relax w długości 140 cm.

Łódzka firma posiada w swojej ofercie również wanny z drzwiami, w których kąpiel lub natrysk bierze się w pozycji siedzącej. Wanny tego typu posiadają specjalne, ergonomiczne siedzisko z wycięciem higienicznym, które podobnie jak dno wanny, posiada antypoślizgową powierzchnią. Materiał, z którego wykonana jest wanna pozwala na korzystanie także z kąpieli solankowych, czy ziołowych.

Wanna z drzwiami Oda E

Materiał wykorzystywany do produkcji wanien jest bardzo solidny, trwały oraz posiada ochronę antybakteryjną. Jego właściwości pozwalają na długoletnie korzystanie z wanny bez obaw o jej zniszczenie czy zużycie. Producent udziela na swoje wanny 10 lat gwarancji. Na terenie Polski wanny sprzedawane są z darmową dostawą do Klienta.

Wanny z drzwiami ułatwiają samodzielną higienę, a także znacznie podnoszą jej komfort. Co ważne, zapobiegają także wypadkom i urazom, które mogą skutkować wieloletnim leczeniem. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom pozwalają na większą niezależność. Przede wszystkim jednak przywracają seniorom przyjemność i radość z kąpieli. Znalazły one zastosowanie w wielu placówkach Pomocy Społecznej, hotelach i innych instytucjach. Pozytywnie świadczy to o ich walorach użytkowych.

Wanna Tulip E

Wanna z drzwiami Oaza 2

Ofertę, zdjęcia i szczegóły techniczne można znaleźć na stronie internetowej www.lazienkabezbarier.com.pl. Producent zaprasza również do kontaktu telefonicznego: 609-382-635.

Źródło: Artykuł sponsorowany