19, 23 i 24 listopada o godz. 19.00 w Teatrze Muzycznym CAPITOL odbędą się spektakle „Liżę Twoje serce” z audiodeskrypcją i napisami.

Fundacja KATARYNKA przygotowuje AD i napisy do spektaklu, ale nie pośredniczymy w rezerwacji miejsc. W sprawie biletów prosimy kontaktować się bezpośrednio z Biurem Obsługi Widzów Teatru Capitol pod numerem telefonu: 71 789 04 51 i 71 789 04 52. Więcej informacji na stronie teatru: http://teatr-capitol.pl/duza-scena/1760-spektakle-z-audiodeskrypcja-i-napisami.

O spektaklu:
Rzecz dzieje się we Wrocławiu w 1945 roku. Młoda Cyganka (Helena Sujecka) desperacko szuka swojego ukochanego, Cygana ze złotym zębem (Artur Bocheński), i spotyka po drodze niezwykłe – a przecież w tamtym czasie i miejscu oczywiste – postaci. Nikt nie jest tu u siebie, wszyscy próbują ułożyć sobie życie w mieście wśród morza ruin: szabrownicy, profesorowie ze Lwowa, żydowscy aktorzy.

Cygance towarzyszy spotkana na dworcu Dziewczyna (Ewa Szlempo) – obie wyjdą z tej przygody całkowicie odmienione. Oglądamy miasto ich oczami, bo to jest „opowieść dziewczyńska” i po dziewczyńsku charakterna. Wędrują kierowane kolejnymi wskazówkami, od dworca przez szaber-plac, czyli plac Grunwaldzki, zoo, „czerwony dywan” z pokruszonych cegieł na placu Wolności, Rynek, cygański pogrzeb. Pomagają wyciągać niemieckie dziecko z ruin, ugotować profesorostwu ze Lwowa głowę żyrafy, kradną plecak pełen złota i kupują żydowski teatr.

Jest to też historia o niespełnionej miłości (co nie musi być tak tragiczne, jak wydawałoby się na pozór) i o tym, że życie zawsze wygrywa ze śmiercią, opowiedziana z wielką czułością dla ludzkich słabości i dla miasta, w którym każdy kiedyś był obcy.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=qiIQ2ZrUeNo

Źródło: seniorzy.wroclaw.pl