Piąta edycja Wrocławskiego Kolędowania już 14 i 15 grudnia. Jak co roku odbędą się warsztaty, koncert galowy oraz wspólne śpiewanie na Rynku.

W imieniu Fundacji Angelus, głównego organizatora przedsięwzięcia, zaprasza Barbara Szarejko, Prezes Fundacji Angelus:

„Cieszę się niezmiernie na nasze wspólne spotkanie u progu Świąt Bożego Narodzenia!

Warsztaty odbędą się w poniedziałek 14 i wtorek 15 grudnia w godzinach od 17:00 do 20:00 w Sali E 1 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (inny budynek niż w poprzednich latach). Podczas warsztatów będziemy mieć zajęcia z emisji głosu oraz nauczymy się wielogłosowych kolęd, które zaprezentujemy wspólnie podczas Koncertu Galowego. Będą także zapewnione przerwy kawowe.

16 grudnia o godzinie 18:30 odbędzie się Koncert Galowy w Dużej Sali CF Impart. Sala ta pomieścić może ponad 500 słuchaczy, więc już teraz gorąco zachęcam do zapraszania gości na ten wieczór – wstęp jest wolny. W części pierwszej koncertu chętne chóry będą wykonywać utwory z własnego repertuaru (ilość wedle uznania, proszę o przesłanie tytułów utworów). W drugiej części wykonamy wspólnie kolędy opracowane na warsztatach. Pośpiewamy także z publicznością. Koncert poprzedzimy próbą generalną o godzinie 15:30. Aby uprzyjemnić uczestnikom trud tego dnia, pomiędzy próbą a koncertem odbędzie się spotkanie towarzyskie w Sali Kameralnej.

A 20 grudnia (niedziela) o godzinie 17:00 zapraszamy na wspólne kolędowanie przy choince na Rynku. Będziemy zachęcać do śpiewu przechodniów i wszystkich chętnych, którzy będą chcieli poczuć „Jak wielką moc posiada śpiew…”(L. van Beethoven). Będziemy śpiewać unisono przy akompaniamencie fortepianu z rozdawanych na miejscu śpiewników. Można wziąć ze sobą tablicę z nazwą zespołu, by zaznaczyć swoją obecność w wielkim chórze wrocławian. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Gminy Wrocław. Już teraz w imieniu śpiewaków-amatorów serdecznie dziękuję za umożliwienie nam udziału w tym muzycznym święcie.

Szanowni Państwo – bardzo miło będzie nam gościć Państwa podczas tego przedsięwzięcia.

UWAGA! Bardzo prosimy o kontakt w celu potwierdzenia uczestnictwa (mailowo: barbaraszarejko@o2.pl lub telefonicznie 606 835 030) – o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli mają Państwo własne pomysły jak wzbogacić jeszcze nasze kolędowanie, także zachęcamy do kontaktu. Prosimy o przekazywanie tej informacji dalej – być może znają Państwo zespoły, grupy śpiewacze oraz śpiewaków indywidualnych, którzy chcieliby dołączyć do takiego wydarzenia, a nie dotrzemy do Nich osobiście – bardzo prosimy zaprosić Ich serdecznie w naszym imieniu! Serdecznie zachęcamy do udziału w tej wielkiej bezpłatnej imprezie i dołączenia do wielkiego chóru wrocławian”.

Źródło: seniorzy.wroclaw.pl