26 września br. o godzinie 10:00 z Placu Piastowskiego w Cieplicach-Zdroju wystartuje I cieplicki maraton ekologiczny „Wybieram zdrowie”. Oprócz biegu organizatorzy zapewniają liczne atrakcje, w tym konferencje i wykłady znanych lekarzy oraz bezpłatne porady i konsultacje medyczne. Jednym z partnerów wydarzenia jest Uzdrowisko Cieplice-Grupa PGU.

I Cieplicki Maraton Ekologiczny to rozbudowane wydarzenie, którego atrakcje będą zlokalizowane zarówno w Cieplicach-Zdroju, jak i we Wrocławiu. 26 września z samego centrum Cieplic-Zdroju wystartują biegacze. A w tym samym czasie, w Auli Politechniki Wrocławskiej będą odbywały się wykłady na tematy związane z różnorodnymi chorobami, metodami leczenia, w tym uzdrowiskowym lecznictwem i profilaktyką.

Z uwagi na to, że jednym z partnerów wydarzenia jest Uzdrowisko Cieplice-Grupa PGU przez cały dzień w specjalnie oznakowanych namiotach będą realizowane takie zabiegi, jak aerozole na gałki oczne, komputerowa analiza rozkładu sił i równowagi ciała, masaże, badania i konsultacje okulistyczne. Natomiast wśród wykładowców Uzdrowisko Cieplice będzie miało swojego reprezentanta. Doktor Dariusz Milko, Kierownik Działu Rehabilitacji Leczniczej i Przyrodolecznictwa opowie o możliwościach lecznictwa uzdrowiskowego w ograniczaniu niesprawności osób starszych.

Serdecznie zapraszamy!
26 września br.
Start: 10:00
Plac Piastowski, Cieplice-Zdrój

Źródło: Uzdrowisko Cieplice/Polska Grupa Uzdrowisk PGU

www.uzdrowiska-pgu.pl

www.uzdrowisko-cieplice.pl