To popularne warzywo ma cenne dla organizmu właściwości m.in.: pomaga w walce z cellulitem i trądzikiem, ma właściwości odmładzające i działa kojąco na skołatane nerwy. To jeszcze nie wszystko, bo poprawia odporność, zalecany jest w diecie na obniżenie nadciśnienia oraz osobom z chorobami serca. Dlatego warto przyjrzeć mu się dokładnie…

FAKT nr 1. Pomidor jest czerwony

Jego barwa wynika z zawartości likopenu, czyli czerwonego barwnika z grupy karotenoidów. Likopen to doskonały przeciwutleniacz, który minimalizuje szkody wywołane przez promieniowanie ultrafioletowe w naszym organizmie. W skrócie pisząc, likopen odmładza, regeneruje i ujędrnia.

FAKT nr 2. Pomidor to źródło witamin

Stanowi źródło witaminy C, witaminy A i E. Dzięki temu jest idealnym składnikiem produktów kosmetycznych. A dokładniej, witamina C wzmocnienia naczynia krwionośne oraz dotlenia skórę, natomiast witaminy A+E działają nawilżająco i przeciwzmarszczkowo.

FAKT nr 3. Pomidor na cellulit

Pomidor zawiera potas, który ułatwia usuwanie nadwyżek wody w organizmie, dlatego sprawdza się idealnie w profilaktyce leczenia cellulitu. Mając na uwadze jego właściwości, polecamy regularne spożywanie tego wyjątkowego, czerwonego warzywa.

Źródło: www.estetiqhomespa.com

.