6 marca o godzinie 16:00 w szkole w Głuchowie zaplanowano bezpłatne warsztaty, dotyczące profilaktyki onkologicznej. Mogą wziąć w nich udział panie w wieku od 25 do 69 lat. Spotkanie jest realizowane przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów na terenie całej Wielkopolski.

Podczas spotkania zostaną omówione: czynniki ryzyka nowotworów piersi i szyjki macicy, co można zrobić, aby zadbać o zdrowie, kiedy i z jakich bezpłatnych badań profilaktycznych można skorzystać, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi.

Uczestniczki warsztatów proszone są o zabranie ze sobą dowodu osobistego, gdyż konieczne będzie podanie numeru PESEL. Wszelkie informacje o terminach i miejscach bezpłatnych badań w mammobusie i cytobusie dostępne są na stronach www.openbadania.pl

– Liczymy na duże zainteresowanie mieszkanek nie tylko Głuchowa, ale też i wszystkich najbliższych sołectw. Może przyjść każdy, kogo temat onkologii interesuje. Zapraszamy już dziś – mówi Urszula Kościuszko z zarządu kościańskich Amazonek, które są współorganizatorkami spotkania.

Źródło: www.koscian.naszemiasto.pl