Brydż to gra zespołowa, w którą można grać na wielu poziomach. Może w nią grać każdy i w każdym wieku! Wszędzie! Brydż to hobby, które zapewnia dobrą rozrywkę i spędzanie wolnego czasu nie tylko podczas długich jesienno-zimowych dni.

Sekcja Gier “Szkoły @ktywnego Seniora-S@S” zaprasza na bezpłatne zajęcia nauki gry w brydża dla początkujących.

Grając w brydża rozwijasz różne umiejętności, trenujesz swój umysł (trening pamięci i logicznego myślenia; badania naukowe wskazują na zmniejszenie ryzyka występowania m.in. choroby Alzheimera). Poprawia się koncentracja i umiejętność współpracy w grupie. Poznaje się nowych ludzi, poszerza kontakty towarzyskie, a co za tym idzie – unika izolacji, tak częstej wśród starszych osób.

Pierwsze spotkanie (informacyjne) przybliżające podstawowe zasady gry, punktację, elementarne taktyki, użyteczne terminy, odbędzie się 4 lutego (poniedziałek), godz.14.00-15.30 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (sala 245). Ma charakter otwarty. Poprowadzi je miłośnik i wieloletni gracz – Pan Ryszard Dziedzic

Po wykładzie będzie szansa na stworzenie „czwórek brydżowych” i wykorzystanie wiedzy teoretycznej podczas kolejnych poniedziałkowych spotkań.

Brydż jest grą bardziej skomplikowaną niż inne gry karciane, ale nie przejmuj się! Z nami dasz radę!  🙂

Źródło: www.sas.tpnk.org.pl