To już czwarta edycja Dnia dla Zdrowia, która odbędzie się 24 października w Ustroniu w Ośrodku Tulipan (ul. Szpitalna 21). Bezpłatne badania i konsultacje oraz konferencja dedykowana seniorom, to główne atrakcje tego dnia, ale nie jedyne. W tym roku odbędzie się również dancing międzypokoleniowy przy dźwiękach niezapomnianych przebojów.

W tym roku część konferencyjna będzie skupiała się wokół ważnych aspektów życia osób starszych, czyli na zdrowiu, prawidłowym odżywianiu, które wspomaga codzienne funkcjonowanie seniorów, a także profilaktyki i leczenia zaćmy. Wykłady poprowadzą: lek. med. Krzysztof Błecha – specjalista od ziołolecznictwa i naturalnych metod leczenia,  Piotr Grzędziński specjalista z Europejskiego Centrum Okulistycznego Okulis. Nowością w tym roku będzie wykład, w zakresie rewolucji stylu czyli jak być piękną, prowadzony będzie przez stylistki mody.

Równolegle do konferencji będą odbywać się bezpłatne badania i konsultacje m.in.: badania słuchu, badania wzroku, konsultacje kardiologiczne, pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi, badania gęstości kości, badanie zakwaszenia organizmu, spirometria, pomiary antropometryczne np. obliczenia BMI, Body Fat, konsultacje z refleksologiem, konsultacje podologiczne, konsultacje dietetyczne, konsultacje fizjoterapeutyczne, konsultacje z lek. med. chorób wewnętrznych, fitoterapeutą, konsultacje doboru biustonoszy, konsultacje analizy sylwetki, analiza kolorystyczna, określenie typu urody oraz warsztaty Nordic Walking. Dodatkowo NFZ zapewni mobilny dyżur stanowiska wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

W zeszłorocznej edycji Dnia dla Zdrowia z badań i konsultacji skorzystało ponad 400 seniorów, łącznie przeprowadzono ponad 600 badań i konsultacji. Natomiast 60 osób, przedstawicieli ze środowisk senioralnych, wzięło udział w konferencji i przekazało zdobytą wiedzę swoim kolegom i koleżankom.

Współorganizatorem Dnia dla Zdrowia 2018 jest Urząd Miasta Ustroń i Sanatorium Ustroń.

Regulamin wydarzenia:
Regulamin wydarzenia 2018

Źródło: Organizator