To już IV edycja Dnia dla Zdrowia, która odbędzie się 24 października w Ustroniu, w Ośrodku Tulipan (ul. Szpitalna 21). Bezpłatne badania i konsultacje oraz konferencja dedykowana seniorom, to główne atrakcje tego dnia, ale nie jedyne. W tym roku odbędzie się również dancing międzypokoleniowy przy dźwiękach niezapomnianych przebojów.

W tym roku część konferencyjna będzie skupiała się wokół następującej tematyki: ziołolecznictwa w chorobach cywilizacyjnych, profilaktyki i leczenia zaćmy, problematycznych stóp oraz rewolucji stylu czyli jak być piękną. Wykłady poprowadzą: lek. med. Krzysztof Błecha – specjalista od ziołolecznictwa i naturalnych metod leczenia, dr n. med. Katarzyna Adamczyk- lekarz medycyny estetycznej, kosmetolog oraz podolog, Piotr Grzędziński specjalista z Europejskiego Centrum Okulistycznego Okulis Klaudię Czerwik-Nowrot i Katarzynę Głąbowską – stylistki mody.

Równolegle do konferencji będą odbywać się bezpłatne badania i konsultacje m.in.: badania słuchu, badania wzroku, konsultacje kardiologiczne, pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu (u palaczy), badania gęstości kości, badanie zakwaszenia organizmu, spirometria, pomiary antropometryczne np. obliczenia BMI, Body Fat, konsultacje z refleksologiem, konsultacje podologiczne, konsultacje dietetyczne, konsultacje fizjoterapeutyczne, konsultacje z fitoterapeutą, porady w zakresie szczepień ochronnych, profilaktyki chorób zakaźnych,  konsultacje doboru biustonoszy, konsultacje analizy sylwetki i analizy kolorystycznej, określenie typu urody oraz warsztaty nordic walking. Dodatkowo NFZ zapewni mobilny dyżur stanowiska wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i Zintegrowanego Informatora Pacjenta.

W zeszłorocznej edycji Dnia dla Zdrowia z badań i konsultacji skorzystało ponad 400 seniorów, łącznie przeprowadzono ponad 600 badań i konsultacji. Natomiast 60 osób, przedstawicieli ze środowisk senioralnych, wzięło udział w konferencji i przekazało zdobytą wiedzę swoim kolegom i koleżankom.

Współorganizatorem Dnia dla Zdrowia 2018 jest Urząd Miasta Ustroń i Sanatorium Ustroń.

Regulamin wydarzenia:
Regulamin wydarzenia 2018

Źródło: Organizator