To już V edycja Dnia dla Zdrowia, która odbędzie się 23 października w Ustroniu, w Ośrodku Tulipan (ul. Szpitalna 21). Bezpłatne badania i konsultacje oraz konferencja dedykowana seniorom, to główne atrakcje tego dnia, ale nie jedyne. W tym roku odbędzie się również dancing międzypokoleniowy przy dźwiękach niezapomnianych przebojów.

W tym roku część konferencyjna będzie skupiała się wokół następującej tematyki: ziołolecznictwa, profilaktyki i leczenia zaćmy oraz problematycznych stóp. Wykłady poprowadzą:

  • lek. med. Krzysztof Błecha – specjalista od ziołolecznictwa i naturalnych metod leczenia;
  • dr n. med. Katarzyna Adamczyk– lekarz medycyny estetycznej, kosmetolog i podolog;
  • Piotr Grzędziński specjalista z Europejskiego Centrum Okulistycznego OKULIS.

Równolegle do konferencji będą odbywać się bezpłatne badania i konsultacje m.in.: badania słuchu, badania wzroku, badanie skóry, badanie stóp,  badanie poziomu cholesterolu, badanie cukru, badanie gęstości kości (częściowo odpłatne), badanie zakwaszenia organizmu (częściowo odpłatne), badanie spirometryczne (częściowo odpłatne), badanie antropometryczne, pomiar ciśnienia krwi, pomiar tkanki tłuszczowej i BMI, porady farmaceutyczne, konsultacje kosmetyczne, porady w zakresie szczepień ochronnych oraz profilaktyki chorób zakaźnych, porady farmaceutyczne, EKG, konsultacje lekarskie (kardiologiczne, ziołolecznictwo), konsultacje fizjoterapeutyczne, diagnostyka analizatorem quantum, zabiegi refleksoterapii,  Dodatkowo NFZ zapewni mobilny dyżur stanowiska wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, jak również będzie udzielał informacji na temat e-recepty oraz Internetowego Konta Pacjenta

W zeszłorocznej edycji Dnia dla Zdrowia z badań i konsultacji skorzystało ponad 400 seniorów, łącznie przeprowadzono ponad 600 badań i konsultacji. Natomiast 60 osób, przedstawicieli ze środowisk senioralnych, wzięło udział w konferencji i przekazało zdobytą wiedzę swoim kolegom i koleżankom.

Współorganizatorem Dnia dla Zdrowia 2019 jest Urząd Miasta Ustroń i Sanatorium Ustroń.

Regulamin DDZ 2019