To już IV edycja Dnia dla Zdrowia, która odbędzie się 24 października w Ustroniu, w Ośrodku Tulipan (ul. Szpitalna 21). Bezpłatne badania i konsultacje oraz konferencja dedykowana seniorom, to główne atrakcje tego dnia, ale nie jedyne. W tym roku odbędzie się również dancing międzypokoleniowy przy dźwiękach niezapomnianych przebojów.

W tym roku część konferencyjna będzie skupiała się wokół następującej tematyki: ziołolecznictwa w chorobach cywilizacyjnych, profilaktyki i leczenia zaćmy, problematycznych stóp oraz rewolucji stylu czyli jak być piękną. Wykłady poprowadzą: lek. med. Krzysztof Błecha – specjalista od ziołolecznictwa i naturalnych metod leczenia, dr n. med. Katarzyna Adamczyk- lekarz medycyny estetycznej, kosmetolog oraz podolog, Piotr Grzędziński specjalista z Europejskiego Centrum Okulistycznego Okulis oraz Klaudia Czerwik-Nowrot i Katarzyna Głąbowska – stylistki mody.

Równolegle do konferencji będą odbywać się bezpłatne badania i konsultacje m.in.: badania słuchu, badania wzroku, badanie skóry, badanie stóp,  badanie cukru, badanie gęstości kości (częściowo odpłatne), badanie zakwaszenia organizmu (częściowo odpłatne), badanie spirometryczne (częściowo odpłatne), badanie antropometryczne, pomiar ciśnienia krwi, pomiar tkanki tłuszczowej i BMI, porady w zakresie szczepień ochronnych, porady farmaceutyczne, EKG, konsultacje lekarskie (kardiologiczne, ziołolecznictwo), konsultacje brafiterskie, konsultacje fizjoterapeutyczne, konsultacje w zakresie analizy sylwetki, diagnostyka analizatorem quantum, zabiegi refleksoterapii, zabiegi SPA na dłonie, warsztaty z nordic walking. Dodatkowo NFZ zapewni mobilny dyżur stanowiska wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

W zeszłorocznej edycji Dnia dla Zdrowia z badań i konsultacji skorzystało ponad 400 seniorów, łącznie przeprowadzono ponad 600 badań i konsultacji. Natomiast 60 osób, przedstawicieli ze środowisk senioralnych, wzięło udział w konferencji i przekazało zdobytą wiedzę swoim kolegom i koleżankom.

Współorganizatorem Dnia dla Zdrowia 2018 jest Urząd Miasta Ustroń i Sanatorium Ustroń.

Regulamin wydarzenia:
REGULAMIN WYDARZENIA

Źródło: Organizator