Już 25 maja w czeladzkim szpitalu odbędzie się kolejna akcja na rzecz profilaktyki, czyli Dzień Zdrowia w Czeladzi.

W sobotę, 25 maja, w czeladzkim szpitalu odbędzie się Dzień Zdrowia w Czeladzi. – Naszym celem jest zachęcenie mieszkańców powiatu będzińskiego oraz całego regionu do wykonywania badań profilaktycznych, regularnego dbania o swoje zdrowie i tego, aby okazywali więcej serca… własnemu sercu – wyjaśnia dr Ewa Wiązania-Gacek, kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Szybkiej Diagnostyki Kardiologicznej w szpitalu w Czeladzi.

Tego dnia najlepsi specjaliści z zakresu chorób wewnętrznych przeprowadzą m.in. pomiary glikemii, wartości kwasu moczowego we krwi, wartości lipidogramu oraz analizę masy ciała. Będzie można skorzystać również z porad i konsultacji czeladzkich lekarzy. Oczywiście nie zabraknie dodatkowych atrakcji i niespodzianek dla uczestników.

Aby wziąć udział w bezpłatnych badaniach trzeba wcześniej zarejestrować się telefonicznie pod numerem (32) 265-16-44 wew. 260. Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.00.

O tym, że takie inicjatywy są bardzo cenne i potrzebne świadczą poprzednie edycje Białych Sobót w Czeladzi, w czasie których specjaliści z zakresu ginekologii przeprowadzili setki badań w kierunku wczesnego wykrycia raka jajnika.

Źródło: www.twojezaglebie.pl