Fundacja Zwalcz Nudę oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki zapraszają na szóstą odsłonę ogólnopolskiej inicjatywy- Narodowego Dnia Sportu. NDS 2018 to tysiące bezpłatnych treningów na terenie całej Polski, dostępnych dla wszystkich chętnych. Ideą tej inicjatywy jest promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia w każdym wieku. Do wspólnego trenowania zaproszone są osoby w każdym wieku.

Narodowy Dzień Sportu dedykowany jest dla każdego. Jeżeli rozpoczynasz przygodę ze sportem – udział w NDS pomoże Ci znaleźć odpowiednią dyscyplinę. Jeżeli uprawiasz sport rekreacyjnie – podpowiemy Ci jak poprawiać wyniki i rozwijać umiejętności, a także jak zachować bezpieczeństwo i prawidłowo się odżywiać” – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

W projekt angażują się polskie gwiazdy sportu, które oprócz pełnienia roli honorowych Ambasadorów tegorocznej edycji, wezmą udział w spotkaniach z fanami i poprowadzą treningi, oraz opowiedzą o prostych sposobach na prowadzenie zdrowego stylu życia. W tym roku organizatorów wspierają między innymi: Andrzej Supron, Iwona Guzowska oraz blogerzy i trenerzy: Joanna Kajstura, Magdalena Hajkiewicz, Izabela Kin, Ewelina Godlewska, Ola Żelazo, Przemysław Ignaszewski i Sylwia Sobota.

Warto pamiętać, że Narodowy Dzień Sportu to nie tylko treningi, ale również porady, warsztaty i wykłady na temat zdrowego trybu życia. Największym wydarzeniem w ramach tegorocznej edycji Narodowego Dnia Sportu będzie PIKNIK odbywający się na błoniach stadionu PGE Narodowego w Warszawie w godzinach 12:00 – 17:00. Piknik to wydarzenie, na którym każdy znajdzie coś dla siebie, będzie tam strefa rodzinna, animacje sportowe, spotkania z gwiazdami sportu oraz pierwszy raz w tym roku strefa seniora. Czekają na Państwa między innymi takie atrakcje jak:

  • Konsultacje z dietetykami i ortopedami

  • Zajęcia zumby, które poprowadzi znana i lubiana DJ Wika

  • Możliwość skorzystania z masażu

  • Konsultacje z fizjoterapeutami

  • Międzypokoleniowa zorba

  • Gimnastyka sportowa ogólnorozwojowa

  • Warsztaty jogi

  • Degustacja żywności ekologicznej przygotowana przez Polską Izbę Żywności Ekologicznej

  • Warsztaty na temat reagowania w przypadku szoku anafilaktycznego

  • Rozmowa z Katarzyną Bosacką – prowadzącą programu „Wiem, co jem” 

Aktywność fizyczna nie tylko pozytywnie wpływa na zdrowie i jakość życia, ale również łączy pokolenia, dlatego w sekcji MultiSport przez cały dzień będziemy zwiększać poziom endorfin wśród dzieci, ich rodziców oraz dziadków. Najmłodsi spróbują swoich sił w sportowej grze wzbogaconej o nowoczesne rozwiązania technologiczne w ramach testu Aktywnych Szkół MultiSport, a dorośli będą mieli okazję sprawdzić skład ciała i porozmawiać z ekspertami na temat aktywności fizycznej i diety.

Źródło: www.nardowydziensportu.pl