Przed nami II Festiwal Tańca Senior Dance, dedykowany zespołom tanecznym w kategorii wiekowej 50+ działającym przy stowarzyszeniach uniwersytetów III wieku, fundacjach i domach kultury. Do przeglądu zgłosiło się 20 zespołów i ponad 200 uczestników.

II Festiwal Tańca Senior Dance odbędzie się 17 listopada od 11:00 do 14:30 w Wodzisławskim Centrum Kultury. Impreza nie ma charakteru konkursowego, a jego celami są popularyzacja zespołowych form tanecznych, wymiana pomysłów i doświadczeń, konfrontacja dorobku artystycznego, inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form i środków wyrazu artystycznego oraz integracja środowisk Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Zeszłoroczne doświadczenie pokazało, że festiwal spotkał się ze sporym zainteresowaniem środowisk seniorów i ich rodzin. W tym roku w festiwalu wezmą udział grupy z Wodzisławia Śląskiego, Prudnika, Żor, Rybnika, Mikołowa, Wadowic, Jaworzna, Krakowa, Rudy Śląskiej, Pszczyny, Tarnowskich Gór, Skoczowa i Rydułtów. W wydarzeniu weźmie udział 20 zespołów i ponad 200 uczestników!

– Cieszę się, że grupy senioralne odpowiedziały na nasze zaproszenie z takim entuzjazmem. Jestem przekonana, że podobnie, jak w roku ubiegłym wszyscy uczestnicy będą się u nas bawić znakomicie – mówi Jadwiga Holeczek–Wojdat, prezes Wodzisławskiego Uniwersytetu III Wieku.

– W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział niespełna 160 uczestników. Tym razem do Wodzisławskiego Centrum Kultury przyjedzie ponad 200 tancerzy. Cieszymy się, że ta liczba rośnie, co świadczy o dużej potrzebie organizowania tego typu przedsięwzięć oraz dobrej współpracy z Wodzisławskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku – dodaje Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Wstęp na imprezę dla widzów jest bezpłatny, a organizatorami imprezy są Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Szkoła Tańca „Dance Floor Kings”.

Źródło: www.tuwodzislaw.pl