W imieniu DOZ Fundacji dbam o zdrowie z przyjemnością zapraszamy na kolejną bezpłatną konferencję dla osób w wieku 60+, tym razem poświęconą ziołolecznictwu i apiterapii, tj. leczeniu produktami pszczelimi.

Konferencja “Ziołolecznictwo i apiterapia” odbędzie się już jutro (czwartek, 9 sierpnia br.) w Centrum Handlowym Sukcesja w Łodzi przy Al. Politechniki 1 (poziom: -1). Rozpoczęcie o godz. 12:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ziołolecznictwo i apiterapia są znane od wieków. Szczególną popularność zyskały wśród osób starszych, które cenią naturalne metody radzenia sobie z różnymi dolegliwościami.

Podczas spotkania lek. med. Maciej Samosiej, kierownik Poradni Ziołoleczniczej przy Konwencie Bonifratrów w Łodzi, udzieli seniorom praktycznych wskazówek dotyczących prawidłowego zastosowania ziół w codziennej diecie oraz w stanach chorobowych.

Właściwości, w tym lecznicze, miodu i innych produktów pochodzenia pszczelego będą przedmiotem wystąpienia Dariusza Serafińskiego, technika pszczelarza z pasieki w Lipce.

Z kolei dr Aldona Plucińska, etnograf z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, przybliży seniorom rodzimy krajobraz kulturowy w jego fundamentalnym, zdrowotnym aspekcie.

Źródło: www.pelion.eu