Horoskop miesięczny klasyczny na miesiąc styczeń 2020 dla seniora opracowała Nadija

Baran

Uczucia: Znajomości zawarte w tym miesiącu okażą się bardzo trwałe, niektórzy z Was będą mieli okazję poznać partnera, odpowiedniego na jesień życia. Te zajęte choć czasem mają chwile zwątpienia, to jednak nie mają zamiaru niczego zmieniać.

Zdrowie: W tym miesiącu powinieneś zwrócić uwagę na dolegliwości kręgosłupa i gastryczne. Postaraj się również w miarę możliwości zmienić swój jadłospis, więcej warzyw i owoców. Jeżeli nie możesz jeść surowych, to gotowane.

Rodzina: Powinieneś przyznać, że masz dobrą rodzinę, dbają o Ciebie jak mogą. Czasem czujesz się jak małe dziecko, i że rolę rodziców przejęły Twoje dzieci. Martwią się o Ciebie i o to czy radzisz sobie z codziennymi wyzwaniami.

Pieniądze: Nie musisz pracować, emerytura Ci w zupełności wystarcza, również w dzieciach masz duże wsparcie. Lubisz po prostu czuć się potrzebny, pomyśl o jakimś dodatkowym zleceniu, czy pracy zdalnej, aby wypełnić wolny czas.

Byk

Uczucia: Ten miesiąc dla wszystkich Byków zapowiada się wyjątkowo dobrze. Sylwestrowe wspomnienia i zabawa, będą jeszcze przez jakiś czas w waszych sercach. Spontaniczna zabawa, zbliżyła Was do siebie, jak za młodych lat.

Zdrowie: Intensywny tryb życia jaki prowadzisz sprzyja zdrowiu. Nie przejmujesz się drobnymi dolegliwościami. Masz problemy z krążeniem i ciśnieniem, które wymagają leczenia, zajmij się więc nimi w najbliższym czasie.

Rodzina: Twoje dzieci były zaskoczone sylwestrowym pomysłem, ale musiały przejść nad tym do porządku dziennego. Akceptują wszystkie twoje wyskoki. Dowiesz się również w tym miesiącu o możliwości powiększenia rodziny za kilka miesięcy.

Pieniądze: Dorabiasz sobie jeszcze do emerytury, lubisz być potrzebny nie tylko dzieciom. Masz doskonały pomysł na własną działalność, musisz tylko przekonać do niego swoich bliskich, ale dla Ciebie nie ma rzeczy niemożliwych. Twoje finanse są stabilne i takie pozostaną, a pracować będziesz długo.

Bliźnięta

Uczucia: Wolne Bliźnięta będą miały okazję poznać naprawdę konkretnego partnera. Zawładnie twoim sercem i umysłem. Będziecie miło spędzać czas, połączą Was wasze pasje.

Zdrowie: Fizycznie czujesz się dobrze, ale psychicznie jesteś zmęczony. Przebywanie w ciągłym stresie zaczyna się odbijać na Twojej psychice. Jesteś ciągle poddenerwowany i nieprzyjemny dla otoczenia. Czas zacząć się leczyć, nerwica to też choroba, może prowadzić do depresji, a wtedy zrobi się naprawdę poważnie.

Rodzina: Wasze kontakty rodzinne troszkę się ochłodziły. Nadchodzi czas, gdy będzie możliwe poprawienie waszych relacji. Zajmiesz się wnuczętami, które uwielbiasz, sprawi ci to wielką przyjemność.

Pieniądze: Narzekasz na zarobki, ale w perspektywie najbliższych dni, pojawi się dodatkowa gotówka. Możesz być spokojny, Twoje finanse będą stabilne.

Rak

Uczucia: W tym miesiącu, pomimo że straciłeś już nadzieję na poznanie osoby, z która będziesz chciał spędzać czas, wreszcie nadarzy się na to szansa. Natomiast zajęte Raki zmienią nieco swoje nastawienie do partnera i dalszego wspólnego życia. Zaczniecie bardziej się przyglądać swojej drugiej połówce.

Zdrowie: Pomimo, że jesteś w wieku emerytalnym, nadal jesteś młody duchem, z ciałem to już gorzej. Masz dużo drobnych dolegliwości, które sprawiają, że nie czujesz się komfortowo. Powinieneś sprawdzić stan swojego zdrowia, a przede wszystkim zrobić badania krwi i moczu. Najlepiej będzie sprawdzić wszystko u irydologa.

Rodzina: Czasem jest Ci trudno wytrzymać. Potrzebujesz trochę więcej swobody i prywatności. Rzeczowa rozmowa z bliskimi, wyjaśni nieporozumienia i pozwoli im bardziej zrozumieć Twoją potrzebę niezależności.

Pieniądze: Jesteś na emeryturze, więc podstawowe źródło finansowania masz. Jednak Twoje pragnienie niezależności, wzbudzi w Tobie chęć do dodatkowe zarobku. Pod koniec miesiąca uda ci się znaleźć jakieś dodatkowe zajęcie.

Lew

Uczucia: W pierwszym miesiącu nowego roku w życiu wolnych, samotnych i dojrzałych Lwów pojawi się odpowiedni miły, sympatyczny i bardzo samotny partner. Wieloletnie związki dojrzałych Lwów wymagają odświeżenia, są zbyt przewidywalne. Zróbcie coś, czym pozytywnie zaskoczycie partnera. Życie to nie tylko kanapa, pilot, telewizor i gimnastyka typu wyrzucanie śmieci.

Zdrowie: Masz tylko niewielkie dolegliwości wieku dojrzałego. W tym miesiącu powinieneś zainteresować się pracą całego układu krążeniowego (serce,ciśnienie) i zainteresować się okresową opuchlizną nóg poniżej kolan. Zainteresuj się również ziołami, są podstawą wielu leków.

Rodzina: Masz dobrą rodzinę, jesteście ze sobą zżyci, ale czasem masz zamiar zrobić coś szalonego. Niby nie wypada ze względu na dojrzały wiek, ale zawsze to jakaś odmiana, wszyscy będą zaskoczeni, cała rodzina. Tylko niektórzy przypomną sobie jaki byłeś w młodości. Dzieci będą nie tylko zaskoczone, ale i dumne. Większość z seniorów ma szalone pomysły, ale tylko nieliczni potrafią je zrealizować.

Pieniądze: Dorabiasz do emerytury, pracując w swoim zawodzie. Jesteś bardzo ceniony za wiedzę, doświadczenie i koleżeńskość. Jesteś spełniony zawodowo i rodzinnie. Na finanse nie narzekasz, wystarcza Ci na wszystko i jeszcze sporo zostaje. Bliska rodzina jeszcze na tym korzysta, masz możliwości rozpieszczać wnuczęta.

Panna

Uczucia: Jesteś momentami zdumiony upływem czasu, czujesz się bardzo młody, ale dorosłe dzieci i spore wnuki wskazują wyraźnie, że jesteś osobą dojrzałą. Nie rozumieją twojej potrzeby bycia z kimś bliskim. Nie skazuj się na samotność tylko dlatego, że nie jesteś zrozumiany. Otwórz się na innych.

Zdrowie: Czasem narzekasz, ale nic groźnego się nie dzieje, prowadzisz zdrowy tryb życia. Gimnastykujesz się, właściwie odżywiasz, unikasz używek. Alkohol istnieje dla Ciebie tylko w postaci czerwonego wytrawnego wina, papierosów unikasz, narkotyki znasz z gazet. Jedyną Twoją słabością jest poranna filiżanka kawy. Nic złego na razie się nie dzieje, ale to nie zwalnia Cię z badań kontrolnych.

Rodzina: Bliscy na szczęście nie kontrolują Twojego życia, kontakt telefoniczny macie codziennie. W sytuacjach wymagających pomocy zjawiają się w razie potrzeby. Na ogół jednak sam rozwiązujesz swoje problemy. Jesteś samodzielny i samowystarczalny.

Pieniądze: Pracujesz w swojej dawnej firmie, chociaż jesteś już na emeryturze. Dodatkowe pieniądze zawsze się przydadzą, Ty realizujesz swoje pasje którymi są podróże. Twoje finanse są na dobrym poziomie, a emerytura stała, dodatkowy dochód również.

Waga

Uczucia: W tym miesiącu w sferze uczuć nic nie będzie się działo. Bez porywów serca i konfliktów. Będziesz miał spokojną głowę, a uwagę przekierujesz na inne rzeczy.

Zdrowie: Zacznij dbać o swoje zdrowie, w wieku dojrzałym zaczynają się dolegliwości. Na razie są one niewielkie. Zlekceważone zaczną się rozwijać i okażą się poważne. Aby temu zapobiec, zacznij od sprawdzenia, co dokładnie Ci dolega i zacznij się leczyć. Wizyta u irydologa, zmniejszy koszty i czas. Warto skorzystać z tej opcji.

Rodzina: Większość z was ma dobry kontakt z rodziną, zwłaszcza z dziećmi i z rodzeństwem. To przyszło z wiekiem, kiedyś nie przejmowałyście się tak bardzo więzami rodzinnymi jak teraz. Wszystko ma swój czas i teraz nic już nie zrobicie. Możecie tylko pomóc swoim bliskim poświęcając im swój czas, w zamian jednak nie oczekujcie niczego.

Pieniądze: Nie pracujecie już zawodowo, ale emerytura całkowicie wam wystarcza. Ma przyzwoitą wysokość, pozwalającą na realizację zainteresowań,a są one wszechstronne. Twoje finanse nie zmniejszą się, mogą tylko nieznacznie wzrosnąć. Teraz pomijając wszystko największą Twoją pasją są wnuki. Stabilizacja finansowa daje Ci poczucie bezpieczeństwa.

Skorpion

Uczucia: Dojrzałe Skorpiony trochę złagodniały, chociaż czasem ich temperament jest dużo młodszy niż wskazuje na data urodzenia. Język w dalszym ciągu mają cięty. W tym miesiącu pojawi się w ich życiu ktoś, kto będzie próbował na dłużej w twoim życiu. Dojrzałe Skorpiony będące w stałym związku nie powinny się zadręczać myślą, że robią coś nie tak. Wasz partner w dalszym ciągu bardzo Was kocha i nic nie zmąci Waszego szczęścia.

Zdrowie: Nie myślisz o dolegliwościach, ale to nie znaczy, że ich nie ma. Nie lekceważ objawów, nawet złe samopoczucie, które utrzymuje się przez dłuższy czas jest objawem choroby. Pozorne zdrowie nie powinno Cię zmylić.

Rodzina: Jest takie powiedzenie, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Ale nie w twoim przypadku. Z bliską rodziną jesteście w bardzo dobrych relacjach. Czasami się sprzeczacie, ale to zupełnie normalne, trzymacie się jednak razem, a dorosłe dzieci w porównaniu z innymi są prawie idealne.

Pieniądze: Masz dużo więcej wolnego czasu, jesteś już na emeryturze, nie pracujesz. Czujesz się wolny od obowiązków. Masz stały dochód w postaci emerytury i zainteresowania dzięki, którym możesz okazjonalnie dorobić do niej. Teraz możesz oddać się swojej pasji i jeszcze mieć z tego korzyści materialne.

Strzelec

Uczucia: Dojrzałe, wolne i samotne Strzelce niestety, ale w tym miesiącu nie poznają nikogo, z kim mogłyby spędzać czas w zimowe wieczory. Zajęte Strzelce czują się dobrze w swoim związku i nie mają zamiaru niczego zmieniać, nie ma takiej potrzeby. Dawno temu ulokowałyście uczucia w odpowiednim człowieku i do tej pory nic się nie zmieniło.

Zdrowie: W tym miesiącu zwróć uwagę na nerki i pęcherz. To już ostatni “dzwonek” na zajęcie się tym poważnym problemem zdrowotnym. Dlatego nie zwlekaj, chociaż jest dojrzałą osobą, to jednak za młodą na tak poważną chorobę, dlatego nie zwlekaj.

Rodzina: Masz z nimi czasem problemy, to normalne. Gorzej by było, gdyby się nie pojawiły. To by świadczyło, że jesteście sobie obojętni jako rodzina. Drobne nieporozumienia będą zawsze,to normalne. Rodzina może jednak z troski o Ciebie za bardzo ingerować w Twoje życie osobiste.

Pieniądze: Emerytura daje Ci stabilizację finansową, czasem się trafi możliwość dodatkowego zarobku. Dzięki swojemu hobby masz możliwość dorobienia do emerytury całkiem niezłych pieniędzy, przynajmniej od czasu do czasu. Możesz zająć się tym,co sprawia Ci przyjemność i poszerzyć swoje możliwości.

Koziorożec

Uczucia: Niektóre dojrzałe Koziorożce uważają, że nic im się od życia nie należy,że swoje już przeżyły. Są jednak w błędzie. Właśnie Wy spotkacie na swojej drodze osobę pełną pasji i wigoru i będziecie świetnie spędzać ze sobą czas.

Zdrowie: Nerwica to podstępna choroba,lekceważona przez wszystkich a niesłusznie. Jest ona początkiem wielu poważnych dolegliwości. Powinieneś odwiedzić lekarza jak najszybciej,z tą chorobą nie ma żartów.

Rodzina: Uśmiechnij się i bądź bardziej rodzinny, nic złego przez to się nie stanie. Bliscy zawsze Ci pomogą, nie odsuną się jak będziesz w potrzebie, ale potrzebują też miłości z Twojej strony.

Pieniądze: Dorabiasz sobie jeszcze do emerytury, a ponieważ jesteś świetnym fachowcem,to często korzystają z Twojej pomocy. Niemniej jednak podstawą jest emerytura, a zarobki z dodatkowej pracy przeznaczasz na przyjemności. Miło jest kupić bliskim, to, co jest im potrzebne lub po prosto się im podoba.

Wodnik

Uczucia: W tym miesiącu miłość przyjdzie w najmniej oczekiwanym czasie z najmniej spodziewanej strony. Będzie silna i namiętna jak zwykle miłość ludzi dojrzałych.”Związkowe” Wodniki postanowią rozstać się na krótko ze swoimi połówkami, żeby odpocząć psychicznie. Jednak szybko za nimi zatęsknią.

Zdrowie: Przy takim stylu życia Twoje nerwy są w strzępach,odpowiedzialne stanowisko to stres, a Ty w nim żyjesz od wielu lat. Odejście kilku bliskich osób też miało swój wpływ, wolontariat też przyczynił się do powstania nerwów. Odpocznij, zwolnij.

Rodzina: Dobrze jest pobyć z bliskimi ale bycie z nimi ciągle przerasta Twoje możliwości. Lubisz być sam, dajesz sobie świetnie radę. Rodzina też nie chce ingerować w Twoje życie, pracujesz i na razie żadna pomoc nie jest Ci potrzebna.

Pieniądze: Pracujesz i zarabiasz na Siebie,jesteś cenionym specjalistą. Zarobki masz wysokie, emeryturę też będziesz miała wysoką. Jeszcze brakuje Ci do niej kilka lat. Na szczęście wszystko masz poukładane we właściwy sposób i nic nie jest w stanie wytrącić Cię z równowagi.

Ryby

Uczucia: Miłość dojrzałych osób jest bardzo silna, a Ryby wyróżniają się w tym tłumie. Ich uczucie jest szczególnie silne. Jeżeli partner okaże się niegodny zaufania,nienawiść bywa równie silna. Uważajcie więc w tym miesiącu na skraje emocje i uczucia, mogą wami zawładnąć.

Zdrowie: Mimo,że nie wyglądasz na swoje lata,to jednak zaczynasz odczuwać różne dolegliwości wieku dojrzałego, zaczynają się typowe problemy zdrowotne dla Twojego przedziału wiekowego. Dla oszczędności czasu idź do irydologa, a dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu.

Rodzina: Zrelaksuj się odpocznij po świętach i sylwestrze. Z rodziną rzadko macie okazję spędzić czas, nie chcesz teraz wracać do pustego domu. Poproś o radę rodzinę w męczących cię kwestiach. Na pewno ci doradzą.

Pieniądze: Masz jeszcze kilka lat do emerytury, jednak gdy jesteś jeszcze aktywny zawodowo przed tobą możliwy awans i podwyżka, perspektywy lokaty kapitału w nieruchomościach. Miej się na baczności, bo młodzi mają ochotę na Twoje miejsce,co prawda jesteś chroniony prawem pracy, ale to nie znaczy, że nie odczuwasz swoistej presji.