Specjalna oferta dla osób w wieku 60+ rusza od 19 sierpnia.

W każdy czwartek o godzinie 14:30 osoby powyżej 60 roku życia będą mogły skorzystać z bezpłatnej usługi przewodnickiej (w cenie biletu wstępu). Od 19 sierpnia na wszystkich zwiedzających w wieku 60+, którzy zakupili bilet ulgowy w cenie 15 zł będzie czekał przewodnik, za którego usługę nie trzeba płacić. Aby skorzystać z oferty wystarczy okazać przy zakupie biletu dokument potwierdzający wiek (60+). Grupa zwiedzających może liczyć maksymalnie 15 osób.

Razem z przewodnikiem seniorzy zwiedzą całą wystawę stałą Muzeum. Zwiedzanie zajmuje około 2 godzin. Odkrywanie wystawy z przewodnikiem daje możliwość usłyszenia dodatkowych ciekawostek oraz zadawania pytań o szczególnie interesujące zwiedzających zagadnienia. Budynek muzealny jest dostosowany do potrzeb osób mających trudności z poruszaniem się. W gmachu znajduje się restauracja i kawiarnia „Adelcia” oraz strefa wypoczynkowa w saloniku muzealnym (obok strefy gastronomicznej).

Bilety można zakupić w kasach biletowych oraz na stronie bilety.muzeumpilsudski.pl Misją powstałego w 2008 r. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku jest m.in. wszechstronne ukazanie wielowymiarowości postaci Józefa Piłsudskiego, a poprzez programy naukowe, społeczne i edukacyjne dba nie tylko o dziedzictwo Marszałka, ale także stara się zachęcać do refleksji na temat współczesnego świata. Instytucja kultury została utworzona przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Uroczyste otwarcie nowego gmachu i wystawy stałe odbyło się w 2020 roku.

Źródło: informacja prasowa