W najbliższy poniedziałek, 21 października, o godzinie 14.00, na scenie Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa przy al. Niepodległości 141a studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku pokażą efekty swojej pracy na warsztatach artystycznych. Wstęp wolny.

       Studenci UTW tradycyjnie już podzielą się z publicznością umiejętnościami nabytymi na warsztatach artystycznych. Pokazy przygotowują pod okiem instruktorów, w tym artystów Teatru Żydowskiego. W programie poniedziałkowych prezentacji pokazy pantomimy, teatru oraz tańca izraelskiego.
Początek roku akademickiego jest świetną okazją do pokazania możliwości UTW – semestr wprawdzie już się rozpoczął, ale chętni wciąż mogą dołączyć na wybrane zajęcia. Informacje o zapisach: tel. 22 620 47 33, utw@jidysz.org.pl

        Projekt współfinansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uniwersytet Trzeciego Wieku stworzony przez Fundację Shalom a działający dziś w ramach Teatru Żydowskiego – Centrum Kultury Jidysz to szczególna uczelnia, prowadzona w duchu tolerancji i wzajemnego poszanowania. Już od kilkunastu lat jest miejscem nauki i spotkań słuchaczy powyżej 55 roku życia. Stawia na wszechstronną edukację seniorów, ich rozwój duchowy i intelektualny, aktywizację umysłową i ruchową. Prowadzi różne formy kształcenia osób starszych bez względu na ich dotychczasowe wykształcenie oraz pochodzenie etniczne. Jego ideą jest poprawa jakości życia starszych mieszkańców Warszawy i okolic. Specyfiką programu UTW jest ukierunkowanie na zajęcia o tematyce żydowskiej (dotyczące historii, kultury, tradycji i obyczajowości).

Źródło: informacja prasowa