serdecznie zapraszamy na cykl bezpłatnych webinariów poświęconych treningowi umysłu dla seniorów. Przygotowaliśmy je z myślą o osobach prowadzących zajęcia grupowe i indywidualne. Nasze ekspertki – dr Edyta Bonk i Maria Jarco-Działak – podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, jak prowadzić zajęcia i ćwiczyć funkcje poznawcze dla utrzymania sprawności przez jak najdłuższy czas.

Dwa pierwsze spotkania to:

  • „Czym są pamięć, uwaga, percepcja i inne funkcje poznawcze? I jak je ćwiczyć?” – to webinarium to niezbędny wstęp dla osób, które chcą prowadzić treningi umysłu i zdobyć wiedzę na temat funkcji poznawczych człowieka. Termin: 10 listopada, godz. 11.00-12.30;
  • „Rola osoby prowadzącej treningi poznawcze dla seniorów” – podczas tego webinarium omówimy, jak budować komfortową dla uczestników atmosferę podczas zajęć, jak modelować i wprowadzać ćwiczenia, by seniorzy chcieli się w nie włączyć, oraz w jaki sposób radzić sobie z trudnymi uczestnikami. Termin: 17 listopada, godz. 11.00-12.30.

Obydwa spotkania poprowadzi dr Edyta Bonk, ekspertka Siłowni Pamięci, pracowniczka naukowa Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Zapisy na oba webinaria możliwe są przez ten formularz. Na zgłoszenia czekamy do 8 listopada.

 

NOWOŚĆ

Wkrótce opublikujemy na www.silowniapamieci.pl nową serię treningów umysłu do wykonywania w parach (z członkiem rodziny/opiekunem). To szczególnie potrzebna forma zajęć zwłaszcza teraz, w dobie rozwijającej się pandemii, kiedy seniorzy nie mogą uczestniczyć w zajęciach w placówkach. Dlatego też trzecie webinarium poświęcimy temu, jak prowadzić domowy trening umysłu dla seniorów z zaburzeniami poznawczymi. Spotkanie odbędzie się 1 grudnia w godz. 11.00-12.30. O możliwości zapisów będziemy jeszcze informować.