DOZ Fundacja dbam o zdrowie oddaje do użytku łódzkich Seniorów trzecią strefę rehabilitacyjno-rekreacyjną. Już w piątek, 25 czerwca 2021 r. o godz. 11.00 na zieleńcu przy ul. Brzechwy 5 nastąpi uroczyste otwarcie fit parku, dedykowanego zdrowiu Seniorów i mieszkańców osiedla Zarzew. To już trzecia tego typu inwestycja DOZ Fundacji – pierwsza Strefa Aktywnego Seniora mieści się na ul. Szpitalnej 6 na Widzewie, druga na ul. Strażackiej 11 na łódzkich Chojnach.

Nowa strefa rekreacyjno-rehabilitacyjna powstała na ul. Brzechwy 5 na osiedlu Zarzew. Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo – większość mieszkańców to osoby po 60 r.ż. Od dziś będą one mogły zadbać o swoje zdrowie i sprawność fizyczną korzystając z nowego fit parku. Na skwerze przy Brzechwy stanęło 6 specjalistycznych urządzeń do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu – m.in. biegacz, orbitrek, narty czy sztanga – dostosowanych także do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz 2 wyjątkowe ławeczki z pedałami. Teren zyskał też nowy wygląd – zasadzone zostały krzewy i kwiaty, a pomiędzy maszynami zotała wyłożona nowa trawa.
„Cieszymy się, że możemy oddać do użytku Seniorów oraz mieszkańców osiedla Zarzew nowe miejsce, w którym będą mogli zarówno poćwiczyć, jak i odpocząć. Cieszyło nas tak duże zainteresowanie inwestycją jeszcze przez otwarciem – Seniorzy przez ostatnie dni już korzystali z urządzeń. Ta siłownia to doskonałe uzupełnienie naszych pozostałych inicjatyw dla osób po 60 r.ż.

DOZ Fundacja od czterech lat wspiera i aktywizuje łódzkich Seniorów. Osoby po 60. roku życia z Łodzi i okolic mogły brać udział w konferencjach medycznych, bezpłatnych badaniach profilaktycznych czy cyklicznych koncertach muzycznych. Od lutego 2021 r. DOZ Fundacja prowadzi „Przystań Seniora” – własny lokal przy ul. Niciarnianej 15 w Łodzi, w którym organizuje dla Seniorów warsztaty, wykłady i spotkania z ciekawymi osobami.

Źródło: informacja prasowa