Rusza nowy cykl zajęć we Wrocławskim Centrum Seniora. Muzyczny Klub Seniora i Juniora poprowadzi duet: matka i córka, które wraz z zaproszonymi gośćmi będą wspominać piosenki wszech czasów.

Już niebawem – 16 czerwca 2021, w środę o godz. 15:00 startuje nowy cykl zajęć organizowanych przez WCRS-Wrocławskie Centrum Seniora adresowany do seniorów i juniorów, dla których muzyka jest nieodłącznym elementem życia codziennego.
Muzyczny Klub Seniora i Juniora to comiesięczne spotkania online oraz stacjonarne, poświęcone różnym gatunkom muzycznym, prezentujące ikony odmiennych stylów muzycznych zarówno z kraju, jak i z zagranicy.
W trakcie prezentacji multimedialnych przypomnimy sobie sylwetki bardziej bądź mniej znanych wykonawców rock and rolla, big beatu, rocka, popu, bluesa, jazzu, folkloru czy muzyki klasycznej. Utożsamiając się z hasłem „muzyka łączy pokolenia”, będziemy wspominać piosenki, które nigdy się nie zestarzeją. Muzyka bowiem często wiąże się z naszymi wspomnieniami, np. z dzieciństwa, wyjazdów i innych ważnych momentów życia.
Prowadzącymi cykliczne spotkania w ramach Muzycznego Klubu Seniora i Juniora będą przedstawicielki dwóch pokoleń: mama z córką oraz goście związani z barwnym światem muzyki, kultury i mediów.
W imieniu organizatorów cyklu gorąco zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w spotkaniach oraz wspólnego zasłuchania się w przepięknych utworach i aranżacjach. Muzyka jest doskonałym narzędziem do dyskusji, nośnikiem uczuć i emocji. Przekazywana z pokolenia na pokolenie rozwija wrażliwość i otwartość na nowe doświadczenia, kultywuje tradycje, nie pozwala zapomnieć o ważnych osobach, wydarzeniach czy zjawiskach.

Pierwsze spotkanie online: 16 czerwca, środa, godz. 15:00
Temat: Wspomnienie Czesława Niemena.
Wybitny polski kompozytor, multiinstrumentalista, piosenkarz i wokalista rockowy, autor tekstów piosenek, jeden z najważniejszych twórców muzyki w Polsce.
Prowadzenie: Kamila Polańska-Wasik i Iga Wasik
Link do logowania:TUTAJhttps://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-jpj-hra

Żródło: informacja prasowa