Co oznacza status Przyjazny Kurort?

Przyjazny Kurort to status przyznawany miastom, w których realizowany jest Program Uzdrowiskowa Karta Korzyści oraz które uczestniczą w jego realizacji. Miasta posiadające status są jednocześnie Partnerem Oficjalnym Programu Uzdrowiskowa Karta Korzyści.

Uzdrowiskowa Karta Korzyści to program atrakcyjnych zniżek i ofert rabatowych przygotowany specjalnie dla osób ceniących walory wypoczynkowe i lecznicze miejscowości uzdrowiskowych w Polsce.

Dlaczego warto przystąpić do programu?

Dbanie o rozwój gminy, wsparcie jej mieszkańców, rozwój i promocja lokalnej przedsiębiorczości, a także podejmowanie wszelkich działań na rzecz zwiększenia potencjału turystycznego, to główne zadania każdej miejscowości uzdrowiskowej. Program UKK doskonale wpisując się w strategię gmin uzdrowiskowych, wspiera lokalne działania zarówno na  rzecz mieszkańców, jak i turystów.

Jakie są korzyści dla miejscowości posiadającej status Przyjazny Kurort?

  • Uczestnictwo w programie pozwala na całoroczną promocję miejscowości uzdrowiskowej jako kurortu przyjaznego zarówno swoim mieszkańcom, jak i potencjalnym turystom.
  • Miejscowość jest promowana na portalu www.zdrowy-senior.org, a także na Facebooku.
  • Nadanie miejscowości statutu Przyjazny Kurort podnosi jej prestiż, a także wpisuje się w prospołeczne działania na rzecz mieszkańców.
  • Udział w programie zachęca potencjalnych turystów i kuracjuszy do wyboru miejscowości o statusie Przyjazny Kurort, gdyż daje gwarancję szerokiej oferty zniżek i rabatów pozwalających na bardziej ekonomiczne zaplanowanie swojego pobytu.

Jak otrzymać status Przyjazny Kurort?

Aby otrzymać status Przyjazny Kurort należy podpisać stosowne porozumienie o współpracy, włączając się jednocześnie w realizacje i promocję programu UKK w swojej miejscowości. Podpisanie partnerstwa oznacza automatyczne nadanie miejscowości statusu Przyjazny Kurort oraz pozwala danej miejscowości na korzystanie ze znaku programu w swoich materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Więcej informacji na temat inicjatywy można otrzymać po nr tel.: 666 049 877 i adresem e-mail: ukk@zdrowy-senior.org

NAPISZ DO NAS

Regulamin Programu Przyjazny Kurort (pdf)

Miasta Partnerskie, które otrzymały status Przyjazny Kurort: