11 sierpnia 2018 w Pijalni Głównej w Krynicy o godz. 20.00 odbędzie się 52.Festiwal im. Jana Kiepury. Niech mówią, że to nie jest miłość, Psalm dla Ciebie, Nie wstydź się mówić, że kochasz czy piosenka Co ma przeminąć to przeminie z filmu Quo Vadis Jerzego Kawalerowicza, to tylko kilka z hitów, które zabrzmią podczas pierwszego koncertu Festiwalu.

Twórczość Piotra Rubika do tej pory podbiła już serca nie tylko milionów Polaków, ale także publiczności m. in. w USA i Kanadzie, gdzie w 2016 roku kompozytor odbył tournée. Jego płyty sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy rocznie bijąc wszelkie rekordy, a jego twórczość była wielokrotnie nagradzana.

Koncert z przebojami kompozytora, to propozycja dla każdego. Znajdą tu coś dla siebie zarówno wykształceni muzycy, jak i melomani amatorzy czy wielbiciele lżejszych form muzycznych. Duża obsada – aż sześciu solistów, chór i orkiestra oraz interesujące aranżacje sprawiają, że koncerty Piotra Rubika na długo zapadają w pamięć.

Koncert poprowadzi sam kompozytor. Całości dopełni narracja Jakuba Wieczorka – aktora teatralnego, filmowego i dubbingowego.

Soliści: Agnieszka Przekupień, Marta Moszczyńska, Zofia Nowakowska, Michał Bogdanowicz, Michał Gasz, Grzegorz Wilk,

Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry oraz Wrocławski Chór Akademicki pod kierunkiem Alana Urbanka.

Narrator: Jakub Wieczorek
Prowadzenie: Piotr Rubik

Źródło: www.krynica-zdroj.pl