Koniec z wymówkami o dojazdach, które dla wielu pań często stanowią doskonały pretekst do rezygnacji z badań profilaktycznych. Do Piwnicznej-Zdroju przyjedzie mammobus a gmina już zaprasza mieszkanki na badania piersi. Kiedy i gdzie?

Tylko w 2016 roku na raka piersi zachorowało w Polsce 18 tysięcy kobiet, z czego aż 6 tysięcy zmarło. Te statystyki powinny wystarczyć, by każdą z mieszkanek gminy Piwniczna-Zdrój przekonać, że badania profilaktyczne to konieczność.

Z badań finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a tym samym całkowicie bezpłatnych, skorzystać mogą – raz na dwa lata – panie w wieku od 50 do 69 lat. I teraz kolejna ważna informacja – te panie, których siostry, matki, córki chorowały na nowotwór piersi mogą się przebadać już po upływie roku od daty ostatniej mammografii.

Mammobus, który zawita do Piwnicznej-Zdroju wyposażony jest w system pośredniej mammografii cyfrowej, która pozwala na wykonanie najwyższej jakości zdjęć, czyli na najprecyzyjniejszą diagnostykę. Miejsce badania? Pojazd stać będzie na parkingu Miejskiego Gminnego Ośrodka Kultury, Rynek 11 –  28 maja a badania wykonywane będą w godzinach od 9. do 16.

By z nich skorzystać należy się wcześniej zarejestrować telefonicznie pod jednym z dwóch numerów: 12 633 02 18 lub 501 620 281. Dzwonić można od poniedziałku do piątku w godzinach od 9. do 17.

Na badanie trzeba wziąć dowód osobisty i wyniki ostatniego badania mammograficznego. Na miejscu trzeba będzie też wypełnić ankietę, dlatego warto pamiętać o okularach korekcyjnych.

Źródło: www.sadeczanin.info