Uzdrowisko Nałęczów zaprasza na konferencję „XIII Jesienne dni fizjoterapii”, która odbędzie się w Nałęczowie w dniach 14-16.09.2018 r. Tematyką spotkania będą zagadnienia dotyczące fizjoterapii w chorobach cywilizacyjnych.

Konferencja rozpocznie się piątkowymi (14.09) warsztatami w nowo otwartym Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki”. Następnego dnia (15.09) inauguracyjny wykład pt. „Wpływ dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego na postawę ciała” wygłosi prof. zw. dr hab. n. med. Zbigniew Śliwiński. Podczas konferencji uczestnicy będą mogli brać udział w panelach poświęconych m.in. ocenie zakresu sprawności fizycznej, wpływu i efektywności na leczenie pacjentów za pomocą rehabilitacji i wielu innych. Poruszone zostaną również zagadnienia związane z pacjentami, którzy przeszli zawał serca, a także oceniony zostanie wpływ aktywności na życie osób prowadzących tryb siedzący.

Konferencja „Jesienne Dni Fizjoterapii” jest niezwykle ważnym wydarzeniem w świecie fizjoterapii. To spotkanie wybitnych specjalistów, ale przede wszystkim praktyków, którzy w swojej pracy na co dzień próbują zarówno sprawdzonych, jak i innowacyjnych metod rehabilitacji. Każdy pacjent i każde schorzenie jest inne, dlatego podejście indywidualne jest tak szalenie ważne w tym przypadku. Konferencja ma celu zgłębienie wiedzy, jaką udało się już posiąść we współczesnej medycynie. Natomiast dla nas i dla Uzdrowiska Nałęczów to tym bardziej szczególne dni, ponieważ możemy szerokiemu gronu specjalistów zaprezentować nasz nowy projekt, jakim jest Centrum Diagnostyki i Fizjoterapii „Werandki”, które działa dopiero od maja tego roku– mówi Marcin Trębowicz, kierownik Działu Fizjoterapii Uzdrowiska Nałęczów.

Podczas konferencji poruszony zostanie również ważny problem roli aktywności fizycznej w zwalczaniu otyłości u dzieci i młodzieży, analiza zaburzenia przetwarzania sensorycznego chorobą cywilizacyjną dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także wiele innych ważnych aspektów dotyczących najmłodszych.

Oprócz wykładów i sesji, odbędą się także warsztaty praktyczne z zakresu m.in. diagnostyki i rehabilitacji w wirtualnej rzeczywistości po endoprotezoplastyce stawu biodrowego lub po zawale serca.

Organizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Fizjoterapii.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na: http://ptflublin.fizjoterapia.org.pl/

Źródło: Informacja prasowa